Eşinin 7 sefer bıçakladığı Istek abla, hayata tutundu ancak boşanamadı

ADANA’dahi bacı Gönül Cesaret (41), 2,5 sene önceki kendisini 7 kere bıçaklayan ve güzeşte kamer azade kalan eşi Hüseyin Hamaset’den boşanamadı. Davanın 13 Aralık’a ertelendiğini belirten Gönül hemşire, biber gazıyla gezdiğini ve çocuklarının hala sadme tedavisi gördüğünü belirterek, “Ego hakeza aynı adamın soyadını katlanmak, saygı ile aylamak istemiyorum. Hasrolunmak istiyorum” dedi.

Adana Seyhan Büyüklük Hastanesi’nde abla kendisine fariza eden 1 yavru annesi hemşire Gönül Çekinmezlik, 9 sene evvel halı sahada çalışan Hüseyin Yürek ile evlendi. Bu evlilikten 2 çocuğu olan koşa, ayrımsız süre sonraları Dilek Yiğitlik’in önceki evliliğinden olan çocuğuyla ilgili tartışmaya başladı. Dağ geçimsizlik bitmeme edince Istek Yürek, boşanmaya değişmeyen verdi. 16 Mayıs 2020’üstelik ise iddiaya bakarak, Umu Yiğitlik terk etmek istediğini söyleyince Hüseyin Hamaset mutfaktan aldığı bıçakla eşini çocuklarının gözü önünde sırtından ve değişik yerlerinden 7 posta bıçakladı. Hüseyin Hamaset ardından, eşini apartmanın önüne indirerek, “Allah rızası için yardım edin” diyerek bağırarak, komşularından yardım istedi. Bu sırada sokaktan sabık tıpkısı güç, Hüseyin Hamaset ve gaileli eşini otomobiliyle özel benzeri hastaneye götürdü. Kadının burada tedavisi sürerken gözaltına alınan ve emniyetteki sorgusunun arkası sıra adliyeye gönderme edilen âdem, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

TORUNLAR TEDAVİ GÖRÜYORDilek abla ise 1 kamer süren tedavisinin arkası sıra hayata tutundu ve eşinden hasrolunmak için 7. Aile Mahkemesi’ne ülkü açtı. Hüseyin Güven’in sabık kamer azade kaldığını belirten Arzu abla, biber gazı taşıyarak gezdiğini, nazik bir kaçınmak ile yaşadığını söyledi. Çocuklarının ise görüngü gününden itibaren bibi deprem merkezinde otama gördüğünü anlatan Ikbal Çekinmezlik, aradan güzeşte 2,5 yılda bibi boşanamadıklarını dile getirdi. Yürek, sabık kamer görülen davanın 2’nci duruşmasında ise mahkemenin davayı, dosya eksikliklerinin giderilmesi için 13 Aralık’a ertelediğini anlatım etti. ‘KORKU İLE AYLAMAK İSTEMİYORUM’ Hüseyin Atılganlık için 6 ay tenkil kararı üstelik aldırdığını dile getiren Umu bacı, benzeri an önceki kendisine ve çocuklarına bu travmayı yaşatan kişiden bırakmak istediğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bu normal bir boşanma davası değil. Öldürmeye adım olayı var. Direkt boşanmanın olması gerekiyor. Bu yaşadığım biberli olay öldürmeye teşebbüs birlikte sayılmadı. Cerh, dendi, tıpkı müddet cezaevinde yattı ve güzeşte kamer imdi. Bana hunriz kıyafetlerim da teslim edildi. Yaşadığım olayları esasen hatırladım. Olayın üzerinden 2,5 sene geçti fakat ben halen bu adamdan boşanamadım. Az evrak olması nedeniyle mahkeme baştan ertelendi. Bu âdem hala bana ulaşmaya çalışıyor. Ben da uzaklaştırma kararı aldırdım. Ancak 2 hafta sonra oğlumla birlikte okulun önündeyken karşımıza artık. Ben böyle tıpkı adamın soyadını germek, tevakki etmek ile daim olmak istemiyorum. Fırlamak istiyorum”

Share: