Eskişehir’de güvercin yutmak üzere eve giren insan, ev sahibini silahla vurarak öldürdü

Tepebaşı ilçesi Şarhöyük Mahallesi Kale Sokak’taki bir tane eğik evde oturan fırıncı, evli ve 2 yavru babası Hüseyin Kaynak, 10 Aralık’ta tün yarısı, güvercinlerinin bulunduğu çatıdan sesler duydu. Terasa çıkan Bulak, kümesteki güvercinleri girmek için elinde çıpa makasla mevrut Neşat T. ile karşılaşınca cenk daha çok. Neşat T., belinden çıkardığı tabanca ile Bulak’a şiddetli edip kaçtı. Silah seslerini duyan mahallelinin ihbarıyla adrese mevrut polis ve esenlik ekiplerinin incelemesinde Hüseyin Bulak’ın hayatını kaybettiği belirlendi.

KAR MASKESİYLE YÜZÜNÜ GİZLEDİ

Olayla ilgili mücahede başlatan İl Inanma Müdürlüğü ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Kısaca 1250 saatlik alıcı kaydını inceleyen polis, şüphelinin Neşat T. olduğunu tespit etti. Çokça sayıda suçtan sabıkası olduğu belirlenen Neşat T.’nin tanınmamak için kar maskesiyle yüzünü gizlediği anlaşıldı. Fevzi Anlamak Mahallesi’nde bir evde saklandığını saptanan Neşat T., Kıya ve Gasp Fasıl Amirliği ile Özel Harekat Şubesi ekiplerinin düzenlediği baskınla yakalanıp, gözaltına alındı. Esenlik kontrolünün peşi sıra Neşat T., ifadesinin alınması üzere asayiş şubesine götürüldü.

EV MÜHÜRLENDİ

Ölen Hüseyin Pınar ise önceki zaman Emirler Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Evi ise Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla mühürlendi. Olayla ilgilendiren başlatılan sormaca sürüyor.

Share: