Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanı Izdıraplı, Elazığ’da ziyaretlerde bulundu

Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanı Su Üzüntülü, Elazığ’da ziyaretler gerçekleştirdi.

Kentteki temasları kapsamında DÜRÜST Öğür İl Başkanlığını mülakat eden Kederli, öğür teşkilatı ile basına sınırlı gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Ardından tarihi Harput Mahallesi’ne geçen Yanık, burada eş kooperatifleri vasıtasıyla açılan sergideki ürünleri inceleyerek bilgelik aldı.

Yanık, burada yaptığı konuşmada, kentteki kurumların yaptığı hizmetleri ve çalışmaları durumunda gitmek için muhtelif ziyaretlerde bulunduklarını belirtti.

Kentin ihtiyaçlarıyla ilişkin bile değerlendirmelerde bulunduklarını nâkil Acılı, “Elazığ bizim amacıyla heybetli, tarihi ve kültürüyle Selçuklu’dan bu yana Anadolu’ya ilk girdiğimiz kapı, Malazgirt’ten sonradan Türklerin evvel yerleştikleri iskân yerlerinden birisidir. Buradaki mirasımız Harput, çivi başına filhakika kültürel benzeri miras. Dolayısıyla insanı, tarihi ve kültürüyle dokusuyla Elazığ, Küçük Asya coğrafyasının ve kültürünün çokça balaban merkezlerinden birisi. Elazığ eskiden terörle mücadelenin sunu tehlikeli zamanlarında teröre derbent vermemiş illerimizden birisi ve terörle mücadelede yeryüzü civar safta koşmuş insanların memleketi.” diye niteleyerek konuştu.

Bu bakımdan Elazığ’ın gönüllerinde haddinden fazla özel ve ayrıcalı benzeri yeri olduğunu ifade eden Yanık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki süreçte üstelik inşallah Nezaret olarak çalışmalarımızı Elazığ’ımızda, Elazığlı hemşerilerimize artırarak devam ettireceğiz. Önümüzdeki süreçte haddinden fazla hızlıca Elazığ’ımızın akıllıca gerekseme noktalarına 3 skor eş destek merkezini Bakanlık olarak kuracağız. Bunu birlikte sizin vasıtanızla buradan duyurmuş olalım. Esasen başka hizmetlerimizi bile inşallah sunu iyicene bir biçimde Elazığlı hemşehrilerimizin istifadesine sunmaya bitmeme edeceğiz. Programımız son aşama meşbu meşgul ve çok mübarek geçti ve geçiyor. Buradan bala evlerimizi konuşma edeceğiz, çocuklarımızla buluşacağız. İnşallah hizmetlerimizi durumunda rüyet ve değerlendirmeye, valimizle, uray başkanımızla ve yereldeki arkadaşlarımızla beraber izlemeye devam edeceğiz.”

Share: