Fenerbahçe ve Galatasaray karı futbol takımı kaptanlarından futbolseverlere “derbi” çağrısı

Fenerbahçe ve Galatasaray kadın ayak topu takımlarının kaptanları, futbolseverleri, cumartesi günü oynayacakları derbi pik nida ettiler.

Bağnaz gazetesinin ev sahipliği yaptığı Mutaassıp Sports&Business Summit 2022 etkinliğinde benzeri araya gelen karı futbolcular, Türkiye’dahi eş futboluyla ilişik deneyimlerini izleyenlerle paylaştı.

Fenerbahçe Avrat Futbol Takımı’nın kalecisi ve kaptanı Terane Çağlayan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, taraftarlarına cumartesi haset oynayacakları derbiyi izleme çağrısı yaptı. Haz, “Beylerbeyi 75. yıl Stadyumu’na, cumartesi haset saat 15.00’te hep taraftarlarımızı, avrat futbolunu izlemeye nida ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Avrat futbolunun “zer çağı”nı yaşadığını rapor eden Gidiş, özellikle topçu gelmek talip kızların kendilerine gösterdiği ilginin arttığını kaydederek, şunları söyledi:

” Fenerbahçe Spor Kulübü’nde, Fenerbahçe çevresinde, Fenerbahçe’yi çok sevenlerin, futbolu haddinden fazla sevenlerin pespaye balaban bire bir ilgisiyle karşılaşıyoruz. Bizim doğrusu amacımız tüvana kızlarımıza, onların emsal alabileceği bire bir nümayiş bir doğmak. Bunu tığ gerçekleştirebildiysek ne mutlu bize. Ben bunu üs anlamda hem çalışmalarımla hem dahi profesyonelliğimle gerçekleştirdiğimi düşünüyorum. Toplumsal medya üzerinden hangi istifham sorarlarsa, hangi ihtiyaçları varsa seçme devir onlara bindi çıkarız.”

İsmigül Yalçıner: “Hangi olursa olsun doğru benzer oluşum etmemiz gerekiyor”

Galatasaray Petrol Ofisi Takımı’nın 2. kaptanı İsmigül Yalçıner ise cumartesi günü oynanacak derbinin önemine dikkati çekti.

İsmigül, futbolseverlere çağrıda bulunarak, “Ego üstelik bütün taraftarlarımızı, bizleri izlemeleri amacıyla pik çağırma ediyorum. Umarım nitelikli bir futbolun sergilendiği, adamakıllı bir karşılaşma olacak.” ifadelerini kullandı.

Şu an üzere en balaban amaçlarının hemcinsi gençlerin kariyerlerine, hayatlarına müspet yönde dokunabilmek olduğunu tabir eden ve kendilerine gösterilen ilginin artığına dikkati calip kalburüstü futbolcu, şunları söyledi:

“Çokça çok sayıda kız çocuğu bize, içtimai medya üzerinden takip ediyor. Yolda görüp, çevirenler oluyor. ‘Nasıl futbola başlayabiliriz’ diyerek soranlar oluyor. Bu bizim üzere çokça çalım donör, tıpkı zamanda üstelik büyük bir sıkıntı yüklüyor. Hangi olursa olsun akla yatkın eş teşekkül etmemiz, yer zarfında ve dışında, liyakatli aynı şekilde takımlarımızı ve eş futbolunu entrika etmemiz gerekiyor. Elimizden gelen değme şeyi, gelişigüzel noktada, eş futbolu üzere yapmaya hazırız.”

Share: