Giresun’da Fatih Caddesi yenileniyor

Giresun Belediyesince Fatih Caddesi’nde altyapı ve dip bina restorasyon, yeşil kaldırım, tenvir ile park ceplerinin kayran aldığı çağcıl restorasyon çalışması gerçekleştirilecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bulancak Durağı mevkisinden başlayıp yaka karaca yolu bağlantısıyla sona eren 800 metrelik ana yol, 8 milyon teklik yatırımla ağız ağıza yenilenecek.

Bölgedeki esnafın işlerinin aksatılmaması üzere üç hamle halinde gerçekleştirilecek çalışmaların kısa süre süresince tamamlanması hedefleniyor. Projede Bulancak Durağı-Hanım Camisi arası bir numara hamle, Eş Camisi-Sazbeyi mevkisi arası ikinci kadem, Sazbeyi mevkisi-kenar esmer yolu arası ise üçüncü etap yerine belirlendi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, Fatih Caddesi’nin kentin yer canlı caddelerinden biri olduğunu belirtti.

Caddenin, Gazi Caddesi’ne bağlantılı heybetli benzeri nokta olduğunu nâkil Şenlikoğlu, şunları kaydetti:

“Hem dahi Alpaslan Caddesi’ne yakınlığıyla oradaki insanların de pahal kullandığı tıpkı cadde. Tıpkısı zamanda şehrimizin yer bozuk caddeleri beyninde. O anlamda bizim üzere hem ticari hem sosyal hem birlikte kazançlı yerine çok korkulu tıpkı aktivitesi var. Altyapısıyla dip yapısıyla aydınlatmasıyla altındaki akarsu ve kanalizasyonuyla ense yapısında asfaltlama ve daha bilahare kaldırımlarıyla begonitiyle evire çevire ayrımsız cadde haline getireceğiz. Sunu böylelikle dahi aydınlatarak hem ticari aktivitesine katkıda bulunacağız hem birlikte şehrimizin genel anlamdaki ticari sıkışıklığını biraz daha kenarlara yayacağız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Kurum’a teşekkür eden Şenlikoğlu, “Finansmanın tıpkısı kısmını hibe şeklinde, benzeri kısmını da ticari yüreklilik şeklinde İller Bankası üzerinden sağlayarak caddemizin şeklini değiştirmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki şehrimizde bu tuhaf prestijli caddeler oluşturarak, prestijli caddeler ika furyamıza bitmeme edelim.” ifadelerini kullandı.

Share: