Giresunspor, depremzedeler için 3. öbek ekipleriyle ülfet maçı yapacak

Spor Kaba But Süper Lig ekiplerinden Bitexen Giresunspor, geliri depremzedelere affedilmek için TFF 3. Lig ekipleri Orduspor 1967 ve AmberÇay Eynesil Belediyespor ile ülfet maçı yapacak.

Yeşil-beyazlı kulüpten yapılan mukayyet açıklamada, eşkâl üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen yıkıcı depremden mahsus üzüntüye bel edildi.

Ülkeyi yasa boğan bu yıkmacı depremin yaralarının alay malay sarılacağı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu vesileyle Giresunspor Kulübü yerine depremzedeler, yer sarsıntısı felaketinde hayatını kaybeden Giresunspor altyapısından yetişen Saruhan Bolat ile ayrıksı vatandaşlarımızın anısına Orduspor 1967 ve AmberÇay Eynesil Belediyespor ile ülfet maçı düzenlenmesi planlanmaktadır. Bu maçlardan elde edilen dirimsel ise zelzele bölgesindeki vatandaşlarımıza bağışlanacaktır. Karşılaşmaların oynanacağı tarihler Türkiye Futbol Federasyonu yoluyla açıklanacak karşılaşma takvimlerinin peşi sıra belirlenecektir. Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bire bir sefer daha Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza ise müstacel şifalar dileriz.”

Share: