Güllabi ekipleri Erzincan’da 14 faili belirsiz olayın 11’ini aydınlattı

Erzincan İl Uyanık Komutanlığı son teşrin ayı içerisinde yapılan faaliyetlerini paylaştı. Yapılan paylaşımda teşrinisani ayında yakalanan 45 uğrun göçmenin 42’si hudut dışı edildi. Kurnaz ekipleri, 1 ay içerisinde çeşitli cürüm aletleri de ele geçirerek 14 faili belgisiz olayın 11’ini aydınlattı.

Erzincan İl Bitirmiş Komutanlığınca, adli makamlardan alınan arama kararlarıyla, kasım ayı içerisinde, tartı bölgesinde yapılan aramalar ve sefer kontrolleri neticesinde; 1 nüsha kalaşnikov yaya tüfeği, 4 skor kalaşnikov piyade tüfeği şarjörü, 98 nüsha kalaşnikov yaya tüfeği fişeği, 1 adet pompalı av tüfeği, 1 sayı biricik kırma av tüfeği, 197 adet 7.62X51 mm. winchester yivli av tüfeği fişeği, 1 sayı dizüstü, 2 adet cep telefonu, 1 sayı flash hatır ele geçirilerek, 29 şüpheli şahsiyet yakalandı.

Muhacir Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Savaş Yazıhane Müdürlüğünce dahi 2 yasadışı bulunma, 1 muhacir kaçakçılığı (TCK-79), 1 uluslararası iş gücü kanununa ihtilaf olayına engelleme edilerek, bu olaylarda hep 45 kesintili muhacir ve 4 organizatör yakalandı. Organizatörler ifadelerinin alınmasının peşi sıra erkin bırakıldı. Yakalanan kesintili göçmenlerden bile 3’ü başıboş kalırken 42’si hudut dışı edildi.

Suç Araştırı Tim Komutanlığınca (JASAT); 14 faili muzlim olaya engelleme edilerek, 11 fenomen aydınlatıldı.

Ayrıca, ayrıksı suç ve kabahatlerden çevre 115 keleş nefer için adli ve yönetsel iş yapılarak ele geçirilen malzemelere el konudu ve Erzincan’da 140 isim yakalanmıştır. – ERZİNCAN

Share: