HDP’li Sezai Iyice, PKK’lı ve HDP’li Semra Güzel’in tutuklanması sonrası haddini aştı: Bu memleketi başınıza banko yıkacağız

2017’bile Adıyaman’dahi öldürülmüş PKK’lı Yanardağ Bora’nın cep telefonunda yapılan incelemede, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzelce ile birlikte çekilmiş fotoğrafları bulunmuştu. Fotoğrafların basına yansımasının peşi sıra hazırlanan fezleke mucibince Sunturlu’in dokunulmazlığı bertaraf ve üzerine yakalama emri çıkarılmıştı.

YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yürüttüğü çalışmalarda, firari durumda kâin HDP’li Semra Evire Çevire’in yıldırı örgütü PKK/KCK vasıtasıyla gayrikanuni şekilde ev dışına yokuş arayışında olduğu öğrenildi. Bunun üstüne İstanbul Inanma Müdürlüğü ile MİT’in kolektif gerçekleştirdiği operasyonda HDP’li Semra Fena Hâlde, İstanbul’dan 59 DG 606 plakalı vasıta ile Edirne’ye giderken Silivri’deki tıpkı istirahat tesisinde, “muhacir kaçakçılığı”, “resmi belgede düzmecilik” ve “konut dokunulmazlığını ihlal” suçlarından kaydı olan çoban Aladdin G. ile “yıldırı örgütü propagandası fethetmek”tan kaydı bulunan Fırat D. ile birlikte yakalandı.

TUTUKLANDI

“Mehtap Şahan” adına düzenlenmiş cali kimlikle Silivri’deki tıpkı dinlenme tesisinde yakalanan Domuzuna, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra esenlik kontrolünden geçirilerek İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Üzerine yakalama kararı mevcut Fena Hâlde, İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Yıldırı ve Organize Suçlar Bürosundan soruşturmanın yürütüldüğü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bağlanarak, Gürültülü ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla rapor verdi. Müddeiumumilik, Iyicene’i durdurma talebiyle gümrük kolcusu hazar ukubet hakimliğine gönderme etti. “Silahlı terör örgütüne örgen başlamak” suçundan aranan ve Edirne’ye giderken yakalanan HDP Diyarbakır Mebus Semra Güzel, gönderme edildiği Ankara Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklandı.

TEMELLİ’DEN KÜSTAH TEHDİT

Olay sonrası sakat HDP Âdem Umumi Başkanı ve Van Mebus Sezai Kâmilen birlikte kişi sosyal medya hesabından skandal bir paylaşımda bulunarak tehditler savurdu; ”Bir babanın başına Diyarbakır’ı yıktınız; Diyarbakır vekilimizi dahi zulümle gözaltına alarak düşmanlığınızı tıpkı kez daha gösterdiniz. Diyarbakır’ın size sözü olsun, bu memleketi başınıza kesin yıkacağız.”

TEPKİLER SONRASI BİR PAYLAŞIM DAHA

Sırf attığı skandal tweet’in arkası sıra yükselen tepkiler sonrası bakir ayrımsız paylaşım daha yaparak “Anadili Türki olup birlikte sorun yaşayanlar amacıyla bodur ayrımsız nokta; ‘…başına yıkmak’; musallat olmak, bitkin etmek (bu iktidarın başına musallatız ve tek kuşkunuz olmasın harap olup gidecekler)…” ifadesini kullandı.Share: