İngiltere’den Rus şirketleri ve hareket insanlarına yönelik yaptırım kararları

İngiliz hükümeti, Ukrayna’üstelik bitmeme fail cidal nedeniyle Rusya Ihtişam Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla aşina gâh adlar ve bağlantılı oldukları şirketlere müteveccih finansal yaptırımlar uygulanmasına karar verildiğini duyurdu.

Ukrayna Izzet Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin Londra’ya yaptığı resmi müzakere kapsamında İngiliz hükümetinden yapılan açıklamada, Ukrayna’ya alın geçer not drone, askeri açar ve donatı üreticisi 6 Zalim şirketinin (CST, RT-Komplekt, Oboronlogistics, Universalmash, Lipetsk ve Topaz) yaptırımlar kapsamına karışma edildiği bildirildi.

Açıklamada, İngiliz hükümetinin mali yaptırım uygulamaya karar verdiği isimler arasında, Acımasız Izzet Başkanlığı’na tutkun Müteşebbis Hakları Komisyonu Başkanı Boris Titov, mümasil zamana büyüklüğünde Rusya’nın sunma balaban özel petrol rafinerilerinden Antipinsky’nin ortaklarından ve yöneticilerinden biri olan Nikolay Egorov, İngiliz hükümeti eliyle Kremlin destekçisi adına tanımlanan Zalim bilgelik ajansı Regnum’un sahibi Sergey Rudnov’un düz aldığı belirtildi.

Merkezi St. Petersburg olan mal kuruluşu Bank Rossiya ve iletişim araçları kitap kuruluşu National Media Group’un ortaklarından Svetlana Krivonogikh ve Zalim havacılık endüstri onarım ve bakım şirketi Aerostart’ın sahibi Viktor Myachin’e birlikte finansal yaptırım uygulanmasına karar verildiği dökme açıklamada, yaptırım listesinde Acımasız çıkar yol şirketi R-Pharm’ın Umumi Heyet Başkanı Alexey Repik, United Erke Sistemleri ve sakat JSC Umumi Heyet Başkanı Evgeny Shkolov, envestisman şirketi Dolovaya Rossiya’nın Başkanı Pavel Titov’un dahi meydan aldığı kaydedildi.

Açıklamada, Ukrayna’daki savaşın başlamasında bu yana 1.300’ün üstünde Acımasız hisse senedi insanına ve merbut bulundukları şirket ve kurumlara yönelik yaptırım uygulanmasına değişmeyen verildiği bildirildi.

Share: