Jandarma’dan esrar operasyonu

Gümüşhane’de aldıkları istihbaratı değerlendiren İl Güllabi Komutanlığı ekipleri yaptıkları mücahede sonucu eroin bap sevkiyatı yapılan otomobiller ve karye evinde metal maddeler ele geçirdi.

Alınan bilgiye göre memleket merkezinde durma eden S.K. ve A.K.G’nin içinde bulunduğu ticari otomobil ve Y.K. ve E.D’nin zarfında bulunduğu ticari taksi ile metal yön sevkiyatı yaptıkları bilgisini düzlük Minval İlçe Açıkgöz Komutanlığı ve KOM Büro Müdürlüğü ekipleri araçları durdurdu.

Şahıslar ve araçlarda yapılan kontrolde metal husus kontrol köpeği “Zer”ın reaksiyon vermesi üzerine adli makamlardan arama kararı düz Cingöz ekipleri yaptıkları kontrol sonucunda ticari taksi içerisinde palyatif olarak gezi eden Y.K’nın oturduğu takviye altında 50 gram kubar duman, 15 gram toz tütün, 2 gram metamfetamin olduğu değerlendirilen metal ve münebbih maddeler ile A.K.G’nin üzerinde, maden ve uyaran özellik ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 13 bin 625 TL mal ele geçirdi.

Olayla angajmanlı kendisine berbat A.K.G’nin Torul ilçesine mecbur Budak köyündeki ikametinde Torul İlçe Jandarma Komutanlığı, ÇIFTLIK Büro Müdürlüğü ekipleri ve Metal Arama ve Bomba Kontrol Köpeği unsurlarının katılımlarıyla yapılan aramada ise 2 adet av tüfeği, 3 nüsha av tüfeği şarjörü, 6 nüsha mühimmat ile 30 gram esrar ile duman öğütücü ele geçirilerek halk konuldu.

Şahıslar çıkarıldıkları duruşma yoluyla adli arama gibi başıboş bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: