Kaçıngan, “Millet Bahçesi, çekim merkezi olacak”

Yapımı devam fail Millet Bahçesi’nde incelemelerde kâin Yalova Şehremaneti Komutan Vekili Mustafa Pasif, “Ulus Bahçesi, hemşerilerimiz amacıyla bakir bir hava merkezi olacak” dedi.

İsmetpaşa Mahallesi’nde kâin 113 dönüm alanda Ulus Bahçesi üzere çalışmalar sürüyor. Alana revan ve müteahhit firma yetkilileri ile mülaki Cesaretsiz, Yalova’nın Türkiye’de benzeri bire bir sıfır ‘Budun Bahçesi’ne kavuşacağını söyledi. Millet Bahçesi’nde yapımı devam eden çalışmalarla ilgili bilgelik kayran Tutuk, “Yalova’mızda adam başına düşen yeşil düzlük miktarını artıracak olan Budun Bahçesi, kentin eskimemiş telaki noktası olacak. Bura tutum yolları, çiftteker yolları, piknik alanları, yapay göleti ve aktiflik alanları ile Yalova’mızın eskimemiş elektrik merkezi olacak” dedi.

Yer teslimi yılın önceki çeyreğinde

Firma yetkilileri eliyle gelinen adım ile ilişkin bilgilendirilen Islakkarga, yüklenici firmadan Yalova Belediyesi’ne olan kayran tesliminin 2023’ün başında yapılacağını bildirdi. Tutuk, “Proje içerisinde 12 bin 500 metrekare gelgeç yol yolları ile 1.100 metre derrace yolları var. Antrparantez içerisinde 1.951 adet dikme, 111 bin skor çalı bulunacak. İçerisinde bölgemizde yetişen meyvelerden oluşacak kâr parselleri düz takanak. 10 bin metrekare civarında bayram alanı dahi olacak. Kavim Bahçesi’nin saha teslimi 2023’ün önceki çeyreğinde yapılacak” diye niteleyerek konuştu.

Kaba inşaatlar bitti

Ulus Bahçesi’nin aynı zamanda ayrımlı tıpkısı amaca elan bakım edeceğini söyleyen Çekingen, Kavim Bahçesi’nin balaban depremlerde ‘acil durum toplanma alanı’ olacağını de bildirdi. Islakkarga, alanda depolar, talimhane ve tuvaletlerle ilişik sert inşaatların dahi tamamlandığını bildirdi. – YALOVA

Share: