Kahramanmaraş’a revan gönüllü berberler depremzedeleri ücretsiz tıraş etti

Çorum ve Sungurlu İlçesi’nden Kahramanmaraş’a giden gönüllü berber ve kuaförler, depremzedeler ile arama-kurtarma ve yardım çalışmasına katılan görevlileri tıraş etti.

Sungurlu Terziler ve Berberler Odası Başkanı Mutlu Karslı, 22 güzellik salonu ve erkek berberi ile gittikleri zelzele bölgesinde, fahri personeller ile afetzedeleri tıraş ettiklerini söyledi.

‘Bekir emmi gönülleri fethetti’

Sungurlu’dan revan 22 berber ortada bulunan Bekir Türkmen(66), kafileden en haddinden fazla ilgi çekici anatomi oldu. İlerlemiş yaşına karşın sarsıntı bölgesine giden Bekir Türkmen, depremzedelere bakım etmekten bahtiyar olduğunu dile getirdi.

Çorum Valisi Mustafa Rençper öncülüğünde depremzedelere bakım etmekten mutlu olduklarını dile getiren Sungurlu Terziler ve Berberler Odası Başkanı Bahtiyar Karslı, “Depremin olduğu evvel günden itibaren Afşin’de bulunan Çorum Valimiz Mustafa Ekinci’ye teşekkür ederim. Bizler Çorum ve Sungurlulu Berberler yerine taşın altına elimizi iletilmek istedik ve tahminî 48 yaşama ile Kahramanmaraş’a gittik. Oradaki vatandaşlarımıza bir nebzede olsa yararımız dokunduysa ne bahtiyar bize. Etkinliğe katılan umum meslektaşlarına tükenmez teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Berberler, yülüme hizmeti verdikleri kişilere saflık ve hıfzıssıhha seti, etraflarında toplanan çocuklara birlikte oyuncak dağıttılar. – ÇORUM

Share: