Kastamonu haberleri | EHF Şampiyonlar Ligi’nde önceki galibiyetini düz Kastamonu Belediyediyespor, Esbjerg maçı hazırlıklarını sürdürüyor

– EHF Şampiyonlar Ligi’nde önce galibiyetini düz Kastamonu Belediyediyespor, Esbjerg maçı hazırlıklarını sürdürüyor

KASTAMONU – EHF Şampiyonlar Ligi’ndeki geçmiş galibiyetini alarak moral bulan Kastamonu Belediyespor Eş Hentbol Takımı, Esbjerg ile karşılaşacağı karşılaşma amacıyla hazırlıklarını yordam kesmeden sürdürüyor.

EHF Şampiyonlar Ligi’ndeki önce galibiyetini Lokomotif Zagreb karşısında düz Kastamonu Belediyespor Avrat Hentbol Takımı, 23 Ekim Iş günü Esbjerg ile karşılaşacak. İki yıldır Türkiye’yi Avrupa’birlikte desise fail Kastamonu Belediyespor, Lokomotif Zagreb galibiyeti ile maneviyat buldu. Kastamonu Belediyespor, Kastamonu Form Sadık Spor Salonu’nda 23 Teşrinievvel Alım Satım günü, Esbjerg ile karşılaşacağı pik da yengi parolasıyla hazırlanıyor.

Claus Mogensen: “Bunu başaracağımıza inanıyorum”

Egzersiz sonrası gazetecilere açıklamalarda kâin Kastamonu Belediyesi Antrenörü Claus Mogensen, ligde Küçük Asya Üniversitesi deplasmanında sunturlu tıpkısı galibiyet aldıklarını rapor ederek, “Yığın maçı aynı anlamda Esbjerg maçı öncesinde bizim amacıyla benzeri hazırlık maçı gibiydi. Esbjerg bu yıl şampiyonlar liginin yetişkin takımlarından bir tanesi. Bu anlamda zor tıpkı yarışma olacağını biliyoruz. Esbjerg fiziksel olarak üstelik ongun benzeri takım. Biz da onları çabuk aynı oyunla yenmeye çalışacağız. Hedefimiz guruplardan çıkmak. Bundan önceki iki karşılaşmada de galibiyete haddinden fazla yaklaşmıştık. daha çok birlikte önümüzde 9 müsabaka var. 9 müsabaka içerisinde esasen ayrımsız şekilde neredeyse kaybettiğimiz maçları yenebileceğimizi düşünüyorum. Bunun üzere bile ferah benzeri tedarik gerekiyor. Bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Mouna Chebbah: “Bu fırsatı kaçırdığımız amacıyla çok üzgünüz”

Norveç deplasmanında önce puanı alma fırsatı kaçırdıklarını tabir fail mızıka oyuncularından Mouna Chebbah ise, “Bu fırsatı kaçırdığımız için çok üzgünüz. Ama ferah bir hafta geçirdik. Domuzuna aynı egzersiz süresinden sonra arkadaşlarımızla birlikte 2 puanı kazandık. Taraftarlarımız bile galibiyet almamızda bize adamakıllı bindi oldular. Bu anlamda arkadaşlarıma minnettarım. Bu galibiyetin üstelik ayrımsız parçası olduğum için nazik bahtiyarlık duyuyorum” diyerek konuştu.

“İyi bire bir mızıka karşısında galibiyet almak hepimizi mutlu edecek”

Esbjerg maçına galibiyet parolası ile çıkacaklarını anlatım fail Chebbah, “Hentbolda münasebet haset dünyanın yer dolgunca takımlarından aynı tanesi ile oynayacağız. Esbjerg ateş parçası benzeri mızıka görülebilir bizim bile mebzul benzeri takım birlikteliğimiz var. İyi benzeri oyunla, ferah ayrımsız defans ile galip geleceğiz. İyi ayrımsız takım karşısında dolgunca aynı galibiyet kabul etmek hepimizi bahtiyar edecektir” şeklinde konuştu.

Share: