KILIÇDAROĞLU: İKTİDAR, UYMAZLIK DEMEDEN KUCAKLAYACAĞIZ

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde nüfuz, aykırılık demeden kucaklayacaklarını belirterek, ‘Keşke burada Elazığ’ı müdür yöneticiler bile olsaydı. Zira Elazığ’a hizmet bu. Baskıdan ve korkudan gelemiyorlar. Bıktık çıktı. Bu büyüklük hepimizin, bayrak hepimizin. Gençler lütfen umutsuzluğa kapılmayın, demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz’ dedi.

Elazığ’da bulunan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, 24 Karı 2020’birlikte 6.8 büyüklüğündeki depremin arkası sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) marifetiyle depremden sunma çok etkilenen Sürsürü Mahallesi’nde yapılacak olan Gazi Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ana atma törenine katıldı. Törene Kılıçdaroğlu’nun yanında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Umumi Başkan yardımcıları Yüce Öztunç, Iye Ağbaba, Aşure Ayı Erkek, Takım Başbuğ Vekilleri Mutlak Özel, Faik Öztrak, Açık Deniz Özkoç ve Engin Altay ile çokça sayıda mebus, partililer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nahit Yerebasan ve haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı. Asıl atma töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Buraya mevrut herhangi bir öğrencinin ‘fena hâlde ayrımsız okula gidiyorum, hakkını vermeliyim’ diyeceği bir meslek oldu. Berrak ihaleyle okulun ihalesini yaptık, ülkenin bir nice ilinde firmalar ihaleye girdi. Buralı aynı firmanın birlikte ihaleyi alması bizi bahtiyar etti. Gençlerin ruhlarında hangi ayrımcılık hangi kayırmacılık ne bile dışlayıcılık var. Nereye gidersek gidelim gençlerimiz bize sarılıyorlar. Hani ‘iş isterim’ demiyorlar ‘sadece türe istiyoruz başkanım’ diyorlar. Sizin önderliğinizde 6’lı masa haddinden fazla bol gidiyor. Siz bugün ana uymazlık liderisiniz ferda bu ülkenin başındasınız. Bu meslek CHP’nin değil devletin okulu. Hangi mutlu ki biz bugün Elazığ’a bu okulu yapıyoruz. Sonuçta tezyifkâr bu devlet ne acıyı yaşarsa yaşasın, tıpkı arada sonuca ulaşmanın başarısını yaşadık. Gürsel Erol’a, umumi başkanımıza, müsaade veren bakanlığa, belediyemizin meclis üyelerine, mesai veren herkese çok teşekkür ediyorum. İktidar olduğumuzda sizlerle alay malay geldiğimiz devir siz buraya cemi muhalefeti nida edersiniz? diyerek konuştu.

‘İKTİDARA GELDİĞİMİZDE, HANGI İKTİDAR NE TEHALÜF DEMEDEN KUCAKLAYACAĞIZ’

Daha sonraları mütekellim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2020’da yaşanan depremin ardından Elazığ’a geldiklerini belirterek, ‘Yardım kampanyaları yapıldı. Yalnız bizim tarafımızdan değil herkes yoluyla yapıldı. Ben burada ticaret lisesini okurken aynı yapı yoktu. Depremden çabucak bilahare bu büyüklüğünde fena hâlde aynı binayı burada inşa ediyoruz. Bu durum beni gençlik yıllarıma götürdü. Ben bile isterdim sunturlu tıpkısı okulum olsun, okula geldiğimde sıramı bulayım amma böyle ayrımsız kapsam namevcut ama Elazığ’ı, Harput’u ve öğretmenlerimi çokça iyi biliyorum. Elazığ kadim benzeri kent. Bu konuda asıl çabayı gösteren Elazığ milletvekilimiz Gürsel Erol’dur. Tamam çabalama gösterdi, okulların yapılması lazımdı. Bu konuda deneyimliydik. Gençler burada yetişek görecek ve geçim ortamında evine gidecek, veliler bile o güzelliği onlarla birlikte yaşayacak. Uzun süre çalışıldığını Ekrem Satış açıkladı. İnşallah açılışına üstelik geleceğiz. Binanın öğrencilere hangi verdiğini bilcümle alay malay göreceğiz. Bari burada Elazığ’ı yönetmen yöneticiler de olsaydı. Çünkü Elazığ’a bakım bu. Baskıdan ve korkudan gelemiyorlar. İktidara geldiğimizde hangi erk ne muhalefet demeden kucaklayacağız. Bıktık çıktı, bu büyüklük hepimizin, sembol hepimizin. Bakım üzere düşüncelerimizi anlatım ediyoruz. Adalet üstüne benim hangi düşündüğümü hoppadak Türkiye’birlikte 85 milyon değil, dünyadaki aklı hakikat tümce biliyor. Türkiye 7’ncisi namzet sınavında eleniyorsa tıpkısı ülkü vardır. Bunları bitireceğiz. Gençlerimizden şunu istiyoruz; okuyun, istifham sorun. Bu ülkeye adaleti, demokrasiyi, herkesin karnını doyuracak refah boynumuzun borcudur. Gençler, lütfen umutsuzluğa kapılmayın, demokrasiyi getirecek olan sizlersiniz’

Konuşmaların ardından okulun temeli atıldı.Share: