Marmara Bölgesi’nde yalın zaman normallerinin 4 ila 9 adım altına düşecek

Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren çekicilik sıcaklığının yağışlarla düşmesi ve hafta boyunca mevsim normallerinin 4 ila 9 basamak altında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji 1. Kesim Müdürlüğü İstanbul Bölge Hesap Pusulası ve Erken Uyartı Merkezinden yapılan açıklamaya göre, son günlerde hava sıcaklığının zaman normallerinin 6 ila 10 kademe üstünde olduğu bölgede, 19 Eylül’den itibaren gelgel sıcaklığının aşamalı adına düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve sezon normallerinin altına gerileyeceği hesap pusulası ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya çevresinde, perşembe günü ise toprak genelinde yerel adına görülecek sağanak şeklindeki yağışların, cuma namazı ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla bitmeme etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına büyüklüğünde etkin olacağı, çekicilik sıcaklığının zaman normallerinin 4 ila 9 adım altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Ani sıcaklık değişimleri ve akva meteorolojik hadiselerle ait Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünün yayınlayacağı albeni hesap raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle izlem edilmesi önem sunma ediyor.

Toprak illerinde bu hafta muhtemel günün sunma yüksek çekicilik sıcaklıkları 19 Ilkgüz Pazartesi ve 23 Ilkgüz Cuma Namazı günleri üzere şu şekilde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

Share: