Mersin Büyükşehir Ağırşak Merkezi Öğrencileri İlk Posta Anıtkabir’e Gitti

Sazak Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi bünyesinde bakım veren Eğitim ve Öğretimi Terviç Ağırşak Merkezleri’nde LGS’ye hazırlanan öğrenciler, ’10 Teşrinisani Atatürk’ü Yâd Günü’ dolayısıyla planlı Ankara gezisiyle Atatürk’ün huzuruna imdi. Anıtkabir’e ilk defa mevrut 38 mektepli, Ata’ya istinkâf etmek duruşunun peşi sıra, önce Sedir binası ve Rum Medeniyetleri Müzesi’ni gezdi.

10 Kasım’da Ulu Alemdar Mustafa Kemal Atatürk’ü anma zımnında planlı izlence için mütekellim Halkkent Ağırşak Merkezi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mehmet Taner Tazegül, “Ağırşak Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri kendisine, ’84. yıldönümünde 84 milyon kalpte’ düsturuyla Atamıza imtina etmek ve şükranlarımızı sunmaya geldik. Lüzumlu eğitim, lüzum sosyal faaliyetler anlamında vesile eşitliğini benimsemiş aynı gurur olarak, henüz evvel Anıtkabir’e tek gelmemiş öğrencilerimizle alay malay buradayız” dedi.

Turgut Türkalp Ağırşak Merkezi Içtimai Bilgiler Öğretmeni Anıl Aslan ise Anıtkabir’da öğrencilerle gelişigüzel, ayrımsız minnettarlık ve minnet duygularını yaşamanın çokça anlamlı olduğunu söyledi.

“HEM HAVA DUYUYORUM HEM ÜSTELIK BİRAZCIK DOKUNAKLI BİR ÇEVRIM”

İlk defa Anıtkabir’i ülfet eden öğrenciler da duygularını şu sözlerle paylaştı:

-Fadıl Ay: “Seyahat uzundu, ama hem öğretmenlerimiz, hem bile arkadaşlarımızla bu arada eğlenceli bir gezi yaptık. İlk kendisine Anıtkabir’e geldik, sonraları önce Sedir Binası’nı ve müzeleri gezdik.”

-Şeyma Özpekmekçi: “Hem çekicilik duyuyorum, hem bile birazcık hazin tıpkısı dönüş. Zira burada ateş tıpkısı ölümü anıyoruz ve bu yüzden kalbi kırık durumdayız. Arkadaşlarımızla buraya geldiğimiz üzere dahi mutluyuz. Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ederiz, bu etkinlikte bize de düzlük verdiği üzere.”

-Meva Şahinoğlu: “Şu dakika burada olmak alelade çok galeyan donör ve küçük hazin. Hazin olmamın nedeni Atatürk’ü hiç görememiş olmam. Şu an gelip genişlik azından geziyorum, bunun amacıyla da hararetli ve sevinçliyim. Buraya geldiğimde ilkin haddinden fazla hararetli ve hüzünlüydüm. Zira ilk defa Anıtkabir’e geliyorum ve neyle karşılaşacağımı yekpare adına bilmiyordum. Ondan sonraları Atatürk’ü göreceğim üzere ekstradan stres, heyecan, herhangi bir öz çok tuhaf oldu.”

-Fazilet Yat: “Belediyemiz bize 10 Son Teşrin’da Atatürk’ü tesmiye etmek üzere Ankara’ya vürut imkanı verdi. Burada girmek haddinden fazla domuzuna tıpkısı kalp. Atamızı andığımız için hem hüzünlüyüz, burada olduğumuz üzere de sevinçliyiz. Atamızı seviyoruz.”

Share: