Oğullarını martir eden teröristlerin yakalanması Ağrılı ailenin acısını bir nebze dindirdi

Bursa’üstelik 20 Nisan’dahi mahpushane servis aracına müteveccih bombalı saldırıyı gerçekleştiren yıldırı örgütü MLKP üyesi 3 teröristin yakalanması, oğullarını bu saldırıda şehit veren Ağrılı ailenin acısını ayrımsız nebze olsun dindirdi.

Oğulları Ceza Himaye Memuru Cengiz Alp’in martir olduğu saldırıyı düzenleyen teröristlerin, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığının eş operasyonuyla İzmir’in Dikili ilçesinde yakalandığını haberlerden öğrenen baba Mahmut ve temel Fatma Yiğit’i İçişleri Bakanı Süleyman Soylu birlikte telefonla görüntülü arayarak operasyonun detaylarını anlattı.

Şehit babası Yiğit, AA muhabirine, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu özellikle atılmak için operasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Devlet yetkililerinin kendisini arayıp bu haberi verdiğini rapor eden Yiğit, şöyle konuştu:

“Devletimiz var olsun. Allah devletimizi başımızdan kalık etmesin. Cenabıhak cümlemizi ve devletimizi belalardan korusun. Temas ve muadele istiyoruz. Tanrı hiçbir ahit devletimize tefessüh vermesin. Sayın Süleyman Soylu’ya minnettarım. Kurnaz ve çalışkan biri, terör denen tıpkı madde bırakmadı. Bu faillerin ardı sıra dolaşarak böylelikle yakalattırdı. Tanrı ondan razı olsun. Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımıza minnettarım. Diyecek benzeri şey bulamıyorum. İçişleri Bakanımız telefonda görüntülü yerine beni aradı, faillerin şüphesiz yakalandığını anlattı. Telefon konusunda telefon geliyor. Ayn aydınlığı veriyorlar. Ben de çokça memnun oldum. Aynı nebze üstelik olsa bizim ateşe su serptiler, gönlümüz biraz daha rahatladı. (Teröristler) Resim değişe değişe o ilden o ile gitmişler. Süleyman Soylu, onların kökünü getireceğini söyledi ve getiriyor bile. Cenabıhak’ın izniyle elan üstelik getirecek. Bu işin peşini bırakmıyor.”

“6 oğlum var ve devletimizin için onları dahi feda edebilirim”

Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ ve milletvekillerinin benzeri müddet önce kendisini konuşma ettiğini tamlayan baba Yiğit, Vali Osman Varol, Dert Cumhuriyet Başsavcısı Mehdi Duygusal ve devletin mecmu kurumlarının yöneticilerinin sürekli namına ziyarette bulunduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

“Hep mehabet erkanına minnettarım. Ben aynı zamanda martir torunuyum. Babamın dayısı da şehit ve ismi Yusuf. Hem martir torunuyum hem da şehit babasıyım. 6 oğlum var ve devletimizin için onları birlikte feda edebilirim. Gözümü kırpmadan o uğurda verebilirim. Irtibat ve muadele istiyorum. On Paralık kimse bu devlete vefasızlık yapamaz. Ki hangi yaparsa bu devletten kaçamaz.”

Oğullarının acısıyla eşinin hastalandığını tabir fail Alp, “Oğlum ramazan ayında ve Hazreti Muhammed’in mevlit haftasında perşembe akşamı ezan okunurken defnedildi. Ramazanı şerifte oruçlu Cenabıhak’ın huzuruna gitti. Cenabı Cenabıhak bu mevkiyi kimseye şans etmez ve ona baht etti. Cenabıhak onun şefkatini hep Müslümanlara ve bize birlikte versin.” diyerek konuştu.

Baba Alp, teröristlerin yakalanması dolayısıyla “Bu şeb biraz rahat uyuyacağım.” dedi.

Anne Fatma Alp ise ciğerinin yandığını, şehit oğlundan geriye 3 yetim çocuğunun kaldığını söyledi.

YANLIŞSIZ Öğür Veca Milletvekili Ekrem Çelebi üstelik martir babası Kahraman’i telefonla arayıp terörle mücadelede stabilizasyon vurgusu yaptı.Share: