Okulda zelzele bölgesi amacıyla 24 saat kesintisiz ekmek üretiyorlar

Okulda hareket bölgesi üzere 24 saat akıcı savmak üretiyorlar

AMASYA Amasya’da tıpkısı iz lisesindeki paketlemek atölyesinde sarsıntı bölgesinde kâin insanlara ulaştırılması için 24 saat kıvrak ekmek üretimi yapılıyor. Öğrenci, sarıklı ve pansiyon görevlilerinin pişirdiği ekmekler önce etapta Gaziantep ve Malatya’ya ulaştırıldı.

Amasya’da Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Rum Lisesi’nde 3’er sefer halinde atlatmak üretiminin gerçekleştirildiğini tamlayan Amasya Milli Yetişek Müdür Vekili Mahmut Keskiner, “Günlük 40 bin civarında savuşturmak üreterek deprem bölgesine gönderiyoruz” dedi. Depremin vurduğu illerden Gaziantep ve Adıyaman’da görevlendirilen Amasya Valisi Mustafa Masatlı ve Amasya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen ile daima bildirişim halinde olduklarına değinen Keskiner, “Antrparantez turist aş damı ekibi oluşturuyoruz. 6 yabanlık aşçı ekibini yer sarsıntısı bölgesine göndereceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Savmak üretiminde fariza alan öğrencilerden Alican Petek bile “24 saat boyunca paketlemek yapıyoruz. Umarım depremzede insanlarımız bu zorlu günleri atlatacak” şeklinde konuştu. Savsaklamak pişiren ekipte saha alan öğretmen Hanay Arslan ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını anlatırken, okul müdürü Yusuf Menç ise 8 depremzedeyi okulları bünyesindeki otelde mihman ettiklerini söyledi.

Share: