Ortahisar Şehremini Tendürüst, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı

Ortahisar Belediye Reisi Ahmet Mukavim Genç, 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı dolayısıyla kuvve yayımladı.

Zihayat, mesajında, Türk milletinin bağrında büyük yaralar açan, salt vatanında esaret altına sokan, nahak işgaller, rehavet ve katliamlar karşısında halas çareleri arayan Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşlarının Amasya Genelgesi’nde, “Milletin istiklalini, gine milletin azim ve kararı kurtaracaktır”, Sivas Kongresi’nde ise “Manda ve esirgeme akseptans edilemez” şiarıyla cereyan ederek milletin bağımsızlık ve hürriyet amacında örgütlendiğini belirtti.

Türk milletinin yayılmacı ülkelere alın adeta alplık destanı yazdığına işaret eden Taze, “Bilcümle yokluklara ve imkansızlıklara karşın, Gazi Mustafa Eksiksizlik ve silah arkadaşları dünyadaki bütün mazlum milletlere bağımsızlıklarına buluşma amacında nazirsiz yeknesak sunan İstiklal Savaşı’mızda, Türk milletinin göstermiş olduğu cesurluk ve benzersiz kahramanlığı, umum iradesine müstenit Cumhuriyet Altını rejimini car ederek taçlandırdı.” değerlendirmesinde bulundu.

Dinç, temeli akva köklere ve sarsılmaz tıpkısı iradeye raci Türkiye Cumhuriyeti’nin benzeri asra benzeyen geçmişiyle coğrafyasında mevcut ülkelere bibi cafcaf benzer olmayı başarabilen tek demokratik fehamet olduğuna dikkati çekerek, “Ecdadımızın nazik fedakarlıklarla bize can ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni destek olmak ve henüz cıvıl cıvıl ayrımsız geleceğe yısa etmek hepimizin görevidir. Bu vesilelerle 99. yıl dönümüne ulaştığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı aynı öğün elan heyecan, sevinçle ve gururla kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: