Salihli’nin çöp sorunu çözüldü

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, şehrin yıllardır kanayan yarası olan gübür sorununun Manisa Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla kurulan gâvur atılmış yararsız alıntı istasyonu ile çözüldüğünü söyledi.

Salihli’nin Gaffar Okkan Mahallesinde mevcut ve 50 yıldan çok yabanıl yararsız ambarlama alanı namına beğenilen bölgenin çevreye yaydığı acı kokular ve fon kirliliği, Manisa Büyükşehir ve Salihli Belediyesi işbirliğinde Durasıllı Mahallesine kurulan merhametsizce atık gübür transfer istasyonu ile sonuç buldu.

“Salihli’nin yıllardır çözülmeyen yararsız sorununu Manisa Büyükşehir Belediyemiz ile çözdük” diyen Komutan Kayda, “Artık Gaffar Okkan Mahallemizde kâin yabani gübür depolama alanına yararsız dökülmeyecek. Salihli’de toplanan çöpler, Durasıllı Mahallemizdeki Büyükşehir Belediyemize ait şantiyede faaliyete geçen dinsiz atılmış çöp para aktarımı istasyonundan tırlar ile Manisa Büyükşehir’in Uzunburun Katı Atık Giderilmiş Tesisine götürülecek. Salihli’nin çöp sorununu çözüme kavuşturan dinsiz atılan gübür alıntı istasyonunun güzelce şehrimize yavuz olmasını diliyorum” – MANİSA

Share: