Sivaslı Judocular Osmaniye’de Sivas rüzgarı estirdi

Osmaniye’de 917 sporcunun katılımı ile yapılan Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’na Sivas’ı temsilen katılan sporcular 2 değerli, 1 sim ve 2 tunç madalya ile kente döndü.

Türkiye Judo Federasyonunca Osmaniye’de planlı Spor Ayak Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası tamamlandı.

27 Ocak’ta Tosyalı Bağlı Spor Salonu’nda başlayan ve 67 ilden karı ve ayvaz 917 sporcunun katıldığı müsabakalarda sporcular, dereceye girerek milli takıma rastlanmak üzere ter döktü.

Sivas’ı temsilen tecrübeli antrenörler nezaretinde şampiyonaya katılan Sivaslı sporcular dereceye yapmayı başardı. Bayanlar 44 kiloda Begümnaz Doğruyol ile 57 kiloda Rümeysa Hatice Kılıçkaya şampiyon adına kızıl madalya kazandı. 63 kiloda Aleyna Tutuş ile +70 kiloda Hayrun Zen Ardıç ise üçüncü namına bronz madalya aldı. Erkeklerde ise 50 kiloda Furkan Salih Gül ikinci oldu sim madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonada evre işleyen Sivaslı sporcular 4-5 Mart’ta Antalya yapılacak olan “Yır Canca Avrupa Kupası” maçlarına katılmaya üstelik türe kazandılar.

Toyluk ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ise, kente madalyalarla dönen judo ekibini ve antrenörlerini tebrik kartı etti. – SİVAS

Share: