TÜGİAD VE DOSABSİAD’dan depremzedeler için arkalama seferberliği

Kahramanmaraş merkezli 10 ili vuran sarsıntı felaketinin yaralarını temizlemek üzere harekete güzeşte TÜGİAD ve DOSABSİAD, müzaheret malzemelerinden oluşan TIR’ları afet bölgesine gönderdi. TÜGİAD Umumi Başkanı ve DOSABSİAD Umumi Heyet Başkanı Nilüfer Çevikel, “Yaraları ahali ele vererek saracağız. Bölgeye yardımlarımız sakır sakır devam edecek” dedi.

Yer Sarsıntısı bölgesine yardımların ulaştırılmaya bitmeme etmesi amacıyla aksiyon dünyasına çağrıda mevcut Türkiye Zihayat İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı ve Demirtaş Kombinasyon Uran Bölgesi Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Umumi Heyet Başkanı Çevikel, “Gün, ilişki olma günüdür. İş dünyamızın katkılarıyla gelişigüzel yaralarımızı bilcümle birlikte saracağız” şeklinde konuştu.

ÖNCELİKLİ İHTİYAÇLAR BÖLGEYE GÖNDERİLDİ

Kahramanmaraş merkezli, 10 ilde nazik bire bir yıkıma illet olan depremler zımnında Bursa iş dünyasından kıran bölgesine müteveccih yardımlar sürüyor. AFAD koordinasyonunda Bursa Valiliği öncülüğünde, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası gelişim birliğinde Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde oluşturulan Hareket Müzaheret Cem Merkezi, yardımseverlerin akınına uğrarken TÜGİAD ve DOSABSİAD üyelerinin katkılarıyla gıda, giysi ve esas ihtiyaçlar malzemelerinin yüklendiği TIR’lar, hemen hareket bölgesine gönderildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile AFAD koordinasyonunda TÜGİAD ve DOSABSİAD’ın de katkılarıyla ihtiyaç mahsus bölgelere müteveccih ısıtıcı, elektrik üreteci ve LPG tüplerinin yanında, aldatmak, su, çocuk montları, bala ve balaban botu, bisküvi, konserve amade gıda, benzen, çağa bezi ve bebek maması yüklendiği TIR’lar Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Gaziantep ve Malatya’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

“YARDIMLARIMIZ ARALIKSIZ SÜRECEK”

Bölgeye önceki andan itibaren müzaheret malzemelerini atıf ettiklerini belirten Komutan Nilüfer Çevikel, “Tıpkısı yandan tarifi olmayan acılarla yaralarımızı sarmaya çalışırken ayrıksı yandan dahi depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla eksiksiz imkanlarımızla umum ele verdik. TÜGİAD ve DOSABSİAD üyelerimizin büyük desteğiyle toplanan gerekseme malzemelerinin yer aldığı TIR’ları deprem bölgesine uğurladık. Gece Gündüz bitmeme eden çalışmalarımıza destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Dönme, bağlanak olma günüdür. Üyelerimizin katkılarıyla yardımlarımızı yer sarsıntısı bölgesine aceleci şekilde ulaştırmaya bitmeme edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Share: