Turgut Özkan: “Bursa’da seçimi kazanan toprak yönetimi biz olacağız”

Cumhuriyet Altını El Partisi Bursa İl Başkanı Turgut Özkan basın temsilcileriyle bir araya geldiği matbuat toplantısında benzeri yandan 2022 yılının değerlendirmesini yaparken, gayrı yandan önümüzdeki siyasal sürece ait görüşlerini paylaştı. CHP’nin hem Bursa’de hem bile ülke çapında yakaladığı ivmeyi anlatan Özkan, “Zamanında herif kazandı deniyordu, demin tığ kazandık diyeceğiz” diye konuştu.

İl Başkan Yardımcıları Seven Karan, Şebnem Esenkan ve Yaşar İlbay ile alay malay basın mensuplarının sorularını birlikte yanıtlayan İl Başkanı Turgut Özkan’ın açıklamalarından satır başları şöyle: “2022 yılı hem Bursa hem ülkemiz üzere maatteessüf kaybolma ayrımsız sene olmuştur. Cumhuriyet Altını Ahali Partisi İl Başkanlığı kendisine yıl süresince gerçekleştirdiğimiz basın açıklamaları ile mütenevvi konuları kamuoyu gündemine getirmeye çalıştık. Başta sivil topluluk kuruluşları koyulmak üzere toplumun eksiksiz kesimlerine yapmış olduğumuz ziyaretlerde vatandaşın nabzını tutmaya çalıştık. Zindelik zamları başta doğmak amacıyla vatandaşın belini büken sıkıntıları halkoyu gündemine taşıdık. Uludağ Alan başkanlığının kurulmasının Uludağ kötülük getireceğini, başta bölgeye saf 32 endemik nebat ve yabani hayvanların yaşamına zarar vereceği üstüne halkoyu gündemine taşıdık. Halen de bu çağrımızı sürdürüyoruz. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığının kayapa’üstelik yapmayı planladığı Ceberut Atılan kaldırılmış ve depolama tesisinin meydan seçimin falsolu olması dolayısıyla civar insanı ile birlikte tepkimizi dile getirdik. İki tramvay hattının dört yıl gecikmeyle, da yer altı treni hattı ile entegre sıfır bire bir şekilde açılmasını, 63 yaşındaki Ardiles’in tramvayı koşarak geçmesi ile çarpıcı benzeri şekilde halkoyu gündemine taşıdık.”

İl Başkanı İsmet Karaca’nın yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili girmek amacıyla ricat sonucunda İl umumi heyet üyelerin fikir birliği ile toprak başkanlığına seçildiğini tamlayan Özkan, “Ben 18 yıllık partiliyim, partinin hızla hemencecik cümle kademelerinde fariza aldım. Sonuç adına toprak sekreteri adına görev yapmaktaydım. Tamim gereği toprak başkanımızın istifası sonucu toprak başkanlığına oybirliği ile arkadaşların teveccühle seçildim. Önümüzdeki seçme döneminde öncelikle genelde bilahare yerelde evet seçimlerde partimizin kuvvet olacağına olan inancımız tamdır. Hele kasa görevlileri, müşahitler, okullara avukat desteği üzere kamuoyunun bildiği ayn uğrunda olduğu çalışmaları tamamladık. Yani seçime hazırız. Erken veya baskı seçme bizim üzere fark etmez. Tekrar Bursa’nın ve Türkiye’nin sorunlarını yapılan yanlışlıkları kamuoyu gündemine taşıyıp gerekli siyasal ahbaplık mücadelemize bitmeme edeceğiz. umumi heyet üyesi arkadaşlarımızın değme birinin en beş altı benim kadar tecrübesi var. Haddinden Fazla kısık intihap seçimlerden geçtik. Bire Bir seçimin elbette yapılacağı konusunda hepimiz çok tecrübe edindik. Genel merkezimiz bu konuda çokça tetik. Bilcümle kasa görevlilerini asaletli ihtiyat oluşmak üzere tamamladık. Gelişigüzel okula minimum benzeri avukat yerleştirerek katkı sağlayacağız” diye niteleyerek konuştu.

Kamuoyuna çokça yansımayan parti çalışmalarının olduğunu sözlerine ekleyen Komutan Özkan, “Aracısız seçime yönelik olmasa üstelik verileri kullanabileceğimiz tomar çalışmamız var. Tabur çalışması doğrudan siyasi tıpkısı himmet değil ancak adrese dair, işte kimler adreste oturuyor, oturanların yapısı nedir, seçmen olup olmadığı izleniyor. Onda da Bursa Türkiye genelinde çok önde. İlk dört mülk arasındayız 81 devlet beyninde. Buradaki verileri intihap dönemindeki siyasi çalışmalarda koparmak için tayin ediyoruz. Alelhusus Doğu Güneydoğu asıllı vatandaşlarımızdan kilolu bire bir teveccüh var. Gençlerden ve kadınlardan birlikte kilolu ayrımsız teveccüh var. Biz bittabi kendimizi da siyasi birikimi var. Birçok seçimde bulunduk. Bursa’birlikte ayrımsız eski seçime göre seçimden elan efdal ayrımsız görüş oranı alacağımızı ayrıca birinci tümen olacağımıza inanıyoruz, oranlar birlikte bunu gösteriyor. İktidar partisinin oylarında çokça gösterişli ayrımsız erozyon var. Bursa’de on paralık beklemedikleri büyüklüğünde keskin benzeri serencam alacaklarına ben inanıyorum. Kişi içlerinde da çok yavaş sıkıntıları var. Bu haddinden fazla kırıcı bir şekilde anketlere yansıyor.” ifadelerini kullandı.

“Intihap eş güdüm merkezi olacak”

Komutan Özkan sözlerini şöyle tamamladı; “Biz bu seçimi kazanan gür yönetimi olacağız. Tığ genel seçimini kazandıran memleket yönetimi olacağız. Biz buna seçildiğimiz günden beri inanıyoruz. Buna göre çalışıyoruz. Bilcümle ilişkilerimizi, bütün sohbetlerimizi, hep çalışmamızı bunun konusunda yapıyoruz. Çünkü bakın buradaki yapıyı gördünüz, 3 yıl evvel tığ bunları buna inanarak yaptık. Burada aynı anda 35 pare bilgisayar bağlanacak ağ altyapısı, kanallar var, seçim, koordinasyon merkezi olacak. Bir Zamanlar çok zorlandık. Altyapıdan ekolojik ortam başka yerlere koymak zorunda kaldık. Kazandığımız zaman açıklamayı burada yapacağız. İnşallah hep bu arada olacağız, hani kayırıcı kazandı dediler evet burada deminden tığ kazandık diyeceğiz.” – BURSA

Share: