Vincenzo Montella: “3 nokta alamadığımız üzere çok üzgünüz”

– Vincenzo Montella: “3 fakül alamadığımız için çok üzgünüz”

GAZİANTEP – Adana Demirspor Beceri Direktörü Vincenzo Montella, 1-1 berabere bitirdikleri Gaziantep Ayak Topu Kulübü maçının peşi sıra yaptığı açıklamada, “3 benek alamadığımız amacıyla haddinden fazla üzgünüz” dedi.

Adana Demirspor, Spor Mabat Süper Lig’in 9. haftasında konuk olduğu Gaziantep FK ile 1-1 berabere kaldı. Adana Demirspor puanını 18’e yükselterek karşılaşma ziyadesiyle liderlik koltuğuna otururken, Gaziantep FK ise puanını 12’ye yükseltti.

“3 nokta alamadığımız amacıyla çokça üzgünüz”

Mukavim maçın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda kâin Adana Demirspor Maharet Direktörü Vincenzo Montella, galip gelemedikleri için kalbi kırık olduklarını söyledi. Montella, “Bugün haddinden fazla gani başarım gösterdiğimizi söylemem gerekiyor. Karşılaşma içerisinde çok gidişat bulduk ama değerlendiremedik. İlk yarıda dahi 1-0 öne geçebilirdik ama bulduğumuz açık pozisyonları değerlendiremedik. Yeniden golün ardından 2-0 yapıp maçı kapatabilecek pozisyonlar yakaladık fakat esasen akıbet vuruşları ongun yapamadık. Rakip kırmızı kart gördü ve 10 güç kaldı. Bu avantaj kabilinden gözükmüştü. Maçın geneline baktığımızda umumi olarak gani başarım gösterdiğimizi söyleyebilirim. Çok üzgünüz 3 fakül alamadığımız üzere. Bizi sevindiren yan ise, rakibe gol haricinde çok açık tıpkı kondisyon vermedik. Galibiyet alamadığımız üzere üzgünüz amma başarım olarak baktığımızda takımın gür olduğunu söyleyebilirim” dedi.

“Maçın böylelikle hastalık hoppadak 6 an temdit verildi anlamadım”

Maçın sonuna eklenen 6 dakikalık uzatmanın mikro olduğunu dahi aktaran Montella, “Ben izin verirseniz bir husus ikna etmek istiyorum. Bu konuda kendimi geliştirmem lazım. Kâh konular beni çok tasalı ediyor. Maçın ikinci yarısında elden aynı pozisyonda 6 dakika oynanmayan azıcık var. Sonrasında üstelik haddinden fazla durdu oyun. Hastalık yemeden içmeden 6 dakika veriliyor. Bunu anlamıyorum. Yargıcı penaltı vermemesine kızmıyorum amma hastalık bu büyüklüğünde oyun durmuşken takkadak 6 an veriliyor bunu anlamakta zorlanıyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: