Yalova Belediyesi özürlü vatandaşlara desteklerini sürdürüyor

Yalova Belediyesi Karı ve Sülale Hizmetleri Müdürlüğü marifetiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara destekler gece gündüz bitmeme ediyor.

Eş ve Ev Hizmetleri Müdürlüğü eliyle tespitleri yapılan ve mahalle muhtarlarına başvuran mânialı vatandaşlara, parasız yatağı, tekerlekli sandalye, değnek ve marazlı bezi desteği veriliyor. Belediyeden konuyla ait yapılan açıklamada sakat yaşamı destekleyecek çalışmalara ehemmiyet verildiği belirtilerek, “Tamam proje ve hizmetlerimizle engelleri kaldırıyoruz, bariyer olmuyoruz. Engelli destek masamıza başvuran sakat can ve yakınlarına aile ziyaretlerinde bulunarak belediyemizin hizmetlerinden faydalanma fırsatı sunarak desteğimizi veriyoruz. amma velakin farklı kamu, çalım ve kuruluşlarının sunmuş olduğu hizmetler için bilgiler veriyoruz” ifadesi kullanıldı.

Sosyal yardım desteklerimiz devam ediyor

Şehir merkezi eğleşme eden ihtiyaç sahibi her engelli bireye ulaşıldığına vurgu yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Yalova model sınırları içerisinde durma edip, sosyoekonomik yetersizlikten dünya korunmaya, bakıma ve yardıma gerekseme duyan özürlü bireylere akülü tekerlekli koltuk, akümülatör, manüel tekerlekli koltuk, tutkun yatağı, muhteşem rahatsız bezi, dayak değneği vermekteyiz. Bu yapmış olduğumuz çalışmaların beraberinde fenilketonüri hastaları amacıyla besin kolisi desteği veriyoruz.” – YALOVA

Share: