1. Mezitli Gösterici Çalıştayı Tamamlandı

1. Mezitli Suret Çalıştayı açılan işporta ile sona erdi. Çalıştay kapsamında yüze andıran ürün, Sazak’e kazandırıldı.

Mezitli Uray Binası’nın 3. katında kâin alanda açılan ve hafta sonuna büyüklüğünde bitmeme edecek serginin açılışına katılan Mezitli Şehremini Neşet Tarhan ve eşi Öncü Tarhan’a, körpe bire bir şaşırtı yapıldı.  Başkan Tarhan, eşi  Sancak Tarhan ve kızları Dirlik Tarhan’ın tabloları armağan edildi.

Mezitli Belediyesi ile yaptığı kuma projelerle kente çok sayıda kitap kazandıran ressam Melikşah Saika ve Arzu Koraltan’ın organizasyonu ile gerçekleşen çalıştay ve sergiye katılan mihman sanatçılara teşekkürname plaketi verildi.

Bu yıl ilki yapılan çalıştayla ilişkin değerlendirmede kâin Başkan Tarhan, şunları söyledi:

“Deminden yüze yakın yeni eseri elan Mersin Ağacı’e kazandırmış bulunuyoruz. Kul çalıştayın yapıldığı Down Kafeye her an ressamlarımızla gelişigüzel gösterici yapmaya çalıştım. Çokça birlikte zer bilgiler aldım. Mezitli bu güzelliklerin sonsuz yaşandığı güzelce tıpkısı ilçemiz. Foto, müzik, temsil üzere hanek dallarında aktarılma katmerli etkinlikler yaşanıyor. Tığ Mezitli’mizin kültür danışma kenti olarak de anılması hesabına sayımsız himmet yaptık. Hars Merkezimiz, Amfiteatr Tiyatromuzun beraberinde cemi fahri evlerimizde tiyatrodan müziğe, görsel sanatlara çok sayıda eğitimler veriliyor, danışma grupları oluşturuluyor. Mersin Üniversitesi Adamakıllı Sanatlar Fakültesi ile alay malay alelhusus enstrüman alanında çok kızıl projeler gerçekleştiriyoruz. Bunların beyninde tabiatıyla resim alanında yapılan çalışmalar bile var. Çağcıl ve münevver yüzlü Mezitli halkı gösterici alanında da oylumlu çalışmalara imza atıyorlar. Altın ressamımız Ahmet Yeşil ve yazarımız Heybet Soycan ile birlikte Resim Kıraat Atölyesi’ni gene Mezitli’bile yapmıştık. Çalıştayımız çokça değerli bilgilerin paylaşıldığı sanatseverlerimizin buluşma noktası oldu. Bundan ahir çalıştaylarımız amacıyla da serencam derece yetişkin deneyimler kazandık. Mezitli’ye gelen, asar fail kül ressamlarımıza teşekkürname ediyorum.”Share: