2 çocuk annesi Ararbay, 600 bin TL ile kurtarılacak

Acıma kanseri ile savaş fail Aydınlı iki çocuk annesi Günaydın Ararbay, 600 bin liralık işler parasını bulabilirse işler olup kurtulmayı umut ediyor. Maddi gücü olmadığı üzere faaliyetler olmadığını tamlayan Günaydın Ararbay, “Çocuklarım amacıyla aylamak istiyorum” diye niteleyerek yetkililerden arkalama istedi.

Münevver’ın Karacasu ilçesinde ruhlu ve akciğer kanseri tedavisi gören eşi Aydınlık Ararbay’ı ayrımsız yıl evvel kaybeden Bonjur Ararbay, gelişmemiş bir süre sonra kendisinin de merhamet kanserine yakalandığını öğrendi. Biri 7, ötekisi 9 yaşında iki yavru sahibi ana Ararbay, üzücü ağrılarının başlaması cihetiyle çalıştığı işinden ayrılmak zorunda kaldı. Bahtsız annenin tedavi süreci başlarken doktorlar evgin işler olması gerektiğini söyledi. Hususi tıpkı hastanede gerçekleştirilecek olan ameliyat üzere 600 bin TL istendiğini belirten iki bala annesi Ararbay, yetkililerden ve hayırseverlerden müzaheret istedi.

Çocukları üzere devam etmek istediğini belirten Ararbay; “Aldığım ışın tedavisi ve kemoterapi dolayısıyla iki böbreğim iflas etti. Biricik kurtuluşum bu faaliyetler. Doktorlar hastalığın agresif olduğunu ve alelacele yayıldığını söyledi. Faaliyetler serencam şansım. Çocuklarımı kimsesiz, boyunları bükük bırakmamalıyım. Elan babalarının yokluğuna alışamamışken çocuklarım annesizliğe lacerem dayanır? Tamamen onlar üzere seyretmek istiyorum. Onları okutup büyüdüğünü, mürüvvetini kaplamak amacıyla bize elini uzatacak hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum. 21 Teşrinisani haset amacıyla cerrahi müdahale tarihi verdiler amma parayı realizasyon edemediğimiz amacıyla çaresiziz” diye konuştu. – AYDIN

Share: