20 motosiklet ve 3 makine arakçı 2 şüpheli tutuklandı

Mersin’in Efdal ilçesinde serencam ayrımsız ayda 20 motosiklet, 3 araba ile aynı mıntıka motoru araklayan 2 bed, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye bakarak, Erdemli ilçesinde bir nice adreste serencam tıpkı ayda çokça sayıda motosiklet ile makine hırsızlığı meydana geldi. yoğun meydana gelen arakçılık olayları ile ilişkin İl Açıkgöz Komutanlığı koordinesine İlçe Uyanık Komutanlığı vasıtasıyla Kurnaz Yanlışlık Araştırma Timi (JASAT) görevlendirildi. JASAT ekipleri, hırsızlık olan bölgelerde bir nice noktadaki asayiş kameralarını toplayıp tek biricik inceledi. İncelenen görüntülerden arakçılık olaylarını gerçekleştiren şüphelerin tıpkı eşhas olduğu tayin edildi. Ekipler eliyle kimlikleri belirlenen şüpheliler S.Z. ve Ö.S., planlı operasyonla yakalandı. Şüphelilerin 20 motosiklet, 3 makine, 1 havza motoru ile 1 araçtan teyp çaldığı tespit edildi.

Gözaltına alınan 2 aynasız, jandarmada ifadelerinin alınmasının ardından bugün 25 dosyadan adliyeye irsal edildi. Gümrük Kolcusu mahkemeye irsal edilen 2 suratsız de ‘Nitelikli Hırsızlık’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. – MERSİN

Share: