ABD’de MBA endeksleri geriledi, faizler yükseldi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile yakın eliyle paylaştığı haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzde 3,4 düşüşle 258,1 nokta olurken, refinansman endeksi yüzdelik 9,9 düşüşle 1.166,3 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 4,90 (Geçmiş %4,80), 15 almanak yüzdelik 4,11 (Önceki %4,01), 5 yıllık ARM faizi yüzde 3,82 (Esbak %3,70), 30 yıllık jumbo faizi yüzde 4,51 (Geçmiş %4,40) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage çevre endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular ortamında mübayaa evet dahi refinansman üzere yapılan bilcümle anadan görme ve ihtişam kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane sülale konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Dizin, amacına akla yatkın namına anadan görme ve kamu kredileri başlamak için piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan hane satışlarını gösteren güvenilir bire bir koku adına kabul ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla emniyet kurumlarına yapılan hep başvuruları
kapsıyor. Indeks, tamam refinansman amacıyla yapılan mortgage itimat faaliyetleri üzere gür benzeri gösterge yerine değerlendiriliyor.

Araştırı 1 Nisan ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ABD’de hizmet sektörü toparlanıyor

 

ABD’de müteferrik satışlar arttı

 

ABD’de aut tecim açığı geriledi

 

Share: