Albayrak Grubu’ndan yer sarsıntısı seferberliği

Albayrak Grubu, sarsıntı bölgelerine ilk yardım tırları ve aksiyon makinalarını gönderdiğini duyurdu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6’lık depremlerin peşi sıra Albayrak Grubu, müzaheret ve destekler amacıyla 150 milyon TL bütçe ayırdığını açıkladı. Albayrak Grubu, AFAD, Kızılay ve devletin gayrı ilgilendiren alım ve kuruluşlarıyla koordine halinde ve deprem bölgesinin gerekseme durumuna göre sıhhi imdat tırlarını ve gelişim makinalarını bölgeye gönderdi.

Geri Hizmet üzere 25 tır yola çıktı

Albayrak Grubu, çalışanlarının birlikte desteğiyle 6 tır besin, 500 titrem şeker, 3 tır hijyen, 7 tır giyinme ve ısınma malzemesiyle mütenevvi gelişim makinalarını sarsıntı bölgesine atıf etti. Albayrak Grubu’na ilişkin Nakil Geri Hizmet şirketinin 25 tırı üstelik destek çevirmek üzere yola bundan sonra.

1939 Erzincan Depremi’nde ve 1999 Azmak Depremi’nde dahi mütenevvi desteklerde bulunduğu tamlanan Albayrak Grubu, 6 Küçük Ay Depremi amacıyla da Balıkesir’bile Yaprak şirketi ve İstanbul Dalan ofisleri başta doğmak için kamu birimleriyle sahada düzlük alıyor. Nakil Lojistik tırları, gıda ve erzak malzemelerinin yanında itici hava durumu göz önünde bulundurularak polar hırka, bere, bot ve apotr içlik üzere giyim ve ısınma malzemeleriyle hıfzıssıhha ürünlerini bölgeye taşıyor.

İş makinaları, kontrol istirdat faaliyetleri ve enkaz çalışmaları için bölgeye gönderme edildi

Albayrak Grubu, aksiyon makinalarını görevlileriyle alay malay bölgeye gönderdi. 50’nin üzerinde gelişim makinası ve takım, eskavatör, loder, vinç, kamyon, ranger, kriko ve elektrik üreteci; kontrol istirdat ve enkaz tahammül faaliyetlerine destek üzere operatörleriyle birlikte sarsıntı bölgesine akıllıcasına yola daha çok. Müşareket, “Bu zor günde milletimizin doğrulamak, tıpkısı nebze de olsa yaraları bağışlamak için harekete geçme vakti!” mesajıyla hem özlük çalışanlarını hem da tamam şirketleri yardım ve bindi çağrısına davet etti.

Kızılay için soluk bağışı çağrısı

Albayrak Grubu, sarsıntı bölgesi üzere nazik önem haiz zaman ihtiyacına müteveccih Kızılay Zaman Ihsan Noktalarına gitmeleri yönünde çalışanlarına çağrıda bulundu. AFAD, Kızılay ve ait bakanlıklarla birleştirme edilen yardımların devam edeceği bilgisi verildi. – İSTANBUL

Share: