Amasya yerel: Amasya Belediye Reisi Solgun: “Belediyemizin rüşvet borçlarını sıfırladık, kânunuevvel SGK borçlarında”

– Amasya Şehremini Soluk: “Belediyemizin idrak borçlarını sıfırladık, mesafelik SGK borçlarında”

AMASYA – Amasya Belediye Reisi Mehmet Sarı, belediyenin müterakim vergi borcunu sıfırladıklarını açıklayarak, kullanılmamış hedeflerinin SGK’ya olan borçlarını da ödemek olduğunu açıkladı.

Matbuat toplantısı düzenleyen Mehmet Zerrin, “30 Milyon TL’nin üstünde ödeme yazmak kaydıyla Amasya Belediyesi’nin umum rüşvet borçlarını sıfırladık. İnşallah SGK’ya birlikte on paralık borcumuz kalmayacak” dedi.

31 Mart 2019 seçimlerinden bu yana yönettiği belediyenin 15 yıla mail süredir müterakim rüşvet borçlarını karşılarken esnaflara olan borçlarını ve personel maaşlarını uyumlu ödediklerini belirten Başkan Sarı, tasarrufu ön planda tutmaya önem verdiklerini vurguladı. Şehre tonu 1 liradan su satarken, Akdağ’üstelik içme suyu hattı üzerine kurulan hidroelektrik santralinden üstelik ayda kestirmece 5 Milyon TL rüşvet elde ettiklerine bel etti.

Dünya şehri olma uğrunda yürüdükleri Amasya’nın değişimi, dönüşümü ve güzelleşmesi amacıyla hayalet ettiği projeler arasındaki otel ve teleferik projelerine değinen Sarı, “Teleferik projesi ihaleye çıkıyor. Göreceksiniz olacak. Hilton oteli süssüz bire bir öz değil. Artık dünyada şehirler markalaşıyor. Bizde acun markalarını buraya getirerek vatandaşlarımızın iktisadi yönden kalkınmasını sağlayacağız” diyerek konuştu.

Share: