Ankara’daki göçüm şoförleri 3 günce kazançlarını depremzedelere bağışlayacak

Ankara’daki taksi şoförleri, yeryüzü beş altı 3 günlük kazançlarını Kahramanmaraş merkezli depremlerden uymazlık görenlere bağışlayacak.

Ankara El Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odasından yapılan açıklamaya göre, AFAD ve Ankara Valiliği koordinasyonunda taksici esnafının yapacağı ayni ve nakdi yardımların bir tane koldan sarsıntı bölgesine ulaştırılması üzere başlatılan “Dönme El Birliği Haset” müzaheret kampanyasına ilgilendiren adına Altındağ Kültür Sarayı’nda güruh yapıldı.

Ankara El Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Yiğiner, buradaki konuşmasında, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılar üzere acil şifalar diledi.

Türkiye’ye karşı sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve üzerlerine sakıt görevi yerine getireceklerini tamlayan Yiğiner, “Ticari taksilerimizin arz beş altı 3 günlük gelirini zelzele felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarının sarılması üzere bağışlıyoruz. İsteyen genişlik az 3 günce kazancını, talip elan fazla verecek. muavenet etmek isteyenler vezneci hesap numaraları üzerinden dürü yapabilecek. Makbuzun tıpkısı örneği dahi sizde kalacak. Bakış kendisine yardımlarımızı AFAD ve Ankara Valiliğimiz ile yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yiğiner, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak de deprem bölgesine geri hizmet destek vermeyi sürdüreceklerini bildirdi.

Nakdi yardımların yanında ayni yardımların önemine işaret eden Yiğiner, zelzele bölgelerinde ağır sıklet anlamda besin, battaniye, ısıtıcı üzere malzemelere gerekseme olduğunu vurguladı.

Yiğiner, şunları kaydetti:

“Ağır anlamda bindi verdik ama yeterli değil, elan çok çalışacağız. Bire Bir ebat bizim başımıza dahi gelebilir. Bu nâr karşısında tek kalpgâh olma zamanıdır. Arkalama muntazır kardeşlerimize, halkımıza yardım edelim, dertlerine deva olalım. Bu yarayı bilcümle beraber saracağız. Duraklarınızdaki arkadaşlarınızla birlikte paylaşın ve yardımlarımızı yapalım. Biz şişman bire bir ülkeyiz. İnşallah bu dayanıklı süreci halk birliğiyle atlatacağız, kırıcı günler da geride kalacak.”

Share: