Eskişehir Büyükşehir’den Kırsalda Nöbet Çalışması

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kere Imal Hizmet ve Tamir Dairesi Başkanlığı ekipleri, fariza mezuniyet ve bastırık alanı içerisinde bulunan yollardaki çalışmalarını açıklık vermeden sürdürüyor. Kent merkezinde birçok noktada faaliyet eden ekipler rustik yollarında birlikte çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bu kapsamda Günyüzü ilçesi Gümüşkonak mahallesi ile Kapalıbük mahallesini bağlayan yolda yüzeysel asfalt şümul çalışmaları devam ederken, Günyüzü ilçesi Mercan mahallesindeki 1 km’lik kısımda mesnet ıslah ve sathi asfalt kaplama çalışması tamamlandı. Kavacık mahallesi ile Kayakent mahallesi ortada ise  enfrastrüktür çalışmaları devam ediyor. Günyüzü ilçesinde çalışmalar tamamlandığında toplamda 7 bin 200 metrelik kere ağında güvenli erişim sağlanacak.

Öte yandan, Sivrihisar ilçesi Sarıkavak- İbikseydi, Elcik, Memik, Kargın mahalle yolları ile Zey- Dümrek, Dumluca-Zey mahalleleri arasındaki yollar ile Sivrihisar merkezinde mevcut Eskişehir Caddesi ve Prof. Dr. Mehmet Kaplan Caddesi’nde bile icraat tamamlanarak, yollar hizmete açıldı. Bu icraat böylece Sivrihisar ilçesinde toplamda 23 bin metrelik el ağında sakıncasız muvasala sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sürücülerin emniyetli ve bayındır bir gezi yapabilmeleri amacıyla çalışmaların layenkati devam ettiğini belirterek, mücahede yapılan yollarda sürücüleri gidiş geliş belen ve işaretçilerine uymaları üstüne uyardı.

Share: