Araba tır ile çarpıştı: 1 geberik 2 çorlu

Otomobil tır ile çarpıştı: 1 ölmüş 2 yanık

Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği makine tünel girişinde tır ile çarpıştı

Afiyet ekipleri kalbi duran sürücüyü hayata sarkıtmak için dakikalarca savaş etti

KARABÜK – Karabük’te sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği makine alın istikametten mevrut tır ile çarpıştı. Kazada gösterişli yaralanan ve kalbi duran araba sürücüsünü hayata sarkıtmak üzere sağlık ekipleri dakikalarca ruh masajı yaptı. Ekiplerin çabalarına karşın güdücü hayatını kaybederken, birlikte bulunan eşi ile tır sürücüsü ise yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, kaymakamlık Yenice – Karabük karayolu Suçatı tüneli girişinde meydana geldi. Yenice istikametinden Karabük’e durum halinde olan Alta Kırık idaresindeki 35 Z 9360 plakalı otomobilin yönelteç hakimiyetini kaybederek kayması sonucu alın istikametten gelmekte olan Kıymetiharbiye Adar idaresindeki 06 CNV 75 plakalı tır ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile tır yoldan çıkarak götürüm duvarına çarparak durdu. Kaza sonrası ayrıksı sürücülerin yardımı ile araba bile sıkışan çoban Altan Kırık ile yanı sıra kâin eşi Leyla Kırık ile tır sürücüsü Valör Adar araçtan çıkarılarak sağlık ekiplerine fen verildi.

Kısa sürede kaza hesabına ulaşan afiyet ekipleri durumu kilolu olan sürücüyü ambulansa aldıkları sırada kalbi durdu. Esenlik ekiplerinin kalbi kullanmak için dakikalarca duygu masajı yaptığı sürücü Fay, tüm müdahaleye karşın hayatını kaybetti. Güdücü Fay’ın cenazesi Yenice Şevket Hastanesi morguna kaldırıldı. Kazadan dertli olarak kurtulan eşi Leyla Fay ve omzu alıngan tır sürücüsü Boy Bos Adar ise Karabük Yetişek ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Kazada omzu hassas tır sürücüsü Valör Adar, otomobilin kayarak önüne kırması sonucu kazanın meydana geldiğini söyledi.

Kazada hayatını kaybedne makine sürücü Altan Fay’tan geriye ise içtimai medyasının durumunda eşi Leyla Fay ile üstüne ‘Sonsuzum’ yazdığı resim kaldı.

Ilçe zımnında çift taraflı namına trafiğe kapanan karayolu, kepçe yardımı ile tırın dorsesi kenara alındıktan bilahare kontrollü şekilde vasıta geçişine açıldı.

Kazayla ilişik Jandarma ekipleri tahkikat başlattı.

Share: