Araba tır ile çarpıştı: 1 ölü 2 yanık

Otomobil tır ile çarpıştı: 1 geberik 2 dertli

Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği araba tünel girişinde tır ile çarpıştı

Afiyet ekipleri kalbi duran sürücüyü hayata boşlamak amacıyla dakikalarca uğraş etti

KARABÜK – Karabük’te sürücüsünün yönelteç hakimiyetini kaybettiği otomobil cebin istikametten mevrut tır ile çarpıştı. Kazada vahim yaralanan ve kalbi duran araba sürücüsünü hayata sarkıtmak amacıyla afiyet ekipleri dakikalarca his masajı yaptı. Ekiplerin çabalarına karşın güdücü hayatını kaybederken, yanı sıra bulunan eşi ile tır sürücüsü ise yaralandı.

Edinilen bilgiye bakarak, kaza Yenice – Karabük karayolu Suçatı tüneli girişinde meydana geldi. Yenice istikametinden Karabük’e seyir halinde olan Alta Fay idaresindeki 35 Z 9360 plakalı otomobilin direksiyon hakimiyetini kaybederek kayması sonucu cebin istikametten gelmekte olan Ayar Adar idaresindeki 06 CNV 75 plakalı tır ile çarpıştı. Çarpışmanın etkisi ile tır yoldan çıkarak istinat duvarına çarparak durdu. Kaymakamlık sonrası değişik sürücülerin yardımı ile makine birlikte sıkışan çoban Altan Kırık ile yanı sıra mevcut eşi Leyla Kırık ile tır sürücüsü Ayar Adar araçtan çıkarılarak keyif ekiplerine bilgi verildi.

Kısa sürede ilçe namına vasıl keyif ekipleri durumu kilolu olan sürücüyü ambulansa aldıkları sırada kalbi durdu. Esenlik ekiplerinin kalbi işletmek amacıyla dakikalarca his masajı yaptığı çoban Fay, bilcümle müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Sürücü Fay’ın cenazesi Yenice Kerem Hastanesi morguna kaldırıldı. Kazadan yaralı yerine kurtulan eşi Leyla Kırık ve omzu hassas tır sürücüsü Fehamet Adar ise Karabük Yetişek ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Kazada omzu hassas tır sürücüsü Kırat Adar, otomobilin kayarak önüne kırması sonucu kazanın meydana geldiğini söyledi.

Kazada hayatını kaybedne makine güdücü Altan Kırık’tan geriye ise içtimai medyasının yerinde eşi Leyla Kırık ile üstüne ‘Sonsuzum’ yazdığı fotoğraf kaldı.

Kaymakamlık zımnında koşa cepheli kendisine trafiğe kapanan karayolu, kepçe yardımı ile tırın dorsesi kenara alındıktan sonra kontrollü şekilde vasıta geçişine açıldı.

Kazayla ilgili Jandarma ekipleri tahkik başlattı.

Share: