Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 92. sene dönümü

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Atatürk’ün Denizli’ye gelişinin 92. yıl dönümü nedeniyle tıpkı fikir yayımlayarak, “Ecdadımız gibi bizler da 92 almanak onuru, gururu ve heyecanı yaşıyoruz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Denizli’ye gerçekleştirdiği ziyaretin 92. sene dönümü zımnında tıpkı tasarı yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan, “4 Gücük Ay 1931’bile Cumhuriyetimizin kurucusu, Halas Savaşı’nın Başkomutanı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk Denizli’mize teşrif ederek kentimizi onurlandırmış ve gururlandırmıştır. Bu tarihi musahabe Denizli’miz için çokça büyük ve kıymetlidir. Ecdadımız gibi bizler birlikte 92 almanak onuru, gururu ve heyecanı yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Denizli’nin Kurtuluş Savaşı’nda Ata’sının beraberinde sapasağlam durduğunu hatırlatan Komutan Osman Zolan, “Tarihin değme döneminde bağımsızlığı amacıyla kanının son damlasına büyüklüğünde savaş eden yurtsever ecdadımız, Milli Mücadele döneminde birlikte bu ruhla savaşarak Denizli’mize düşman postalı sokmamıştır” diye konuştu.

“Şehrimiz bugün haddinden fazla şükür dünyada parmakla gösterilen aynı site”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk’e eş, bark olan değme saha, sağlığın, temizliğin, çağcıl kültürün örneği olacaktır” sözüne aksan fail Komutan Osman Zolan, “Dün, Celil Alemdar Atatürk’ün gösterdiği asri uygarlık hedefine yok olmak amacıyla hız fail şehrimiz zaman haddinden fazla şükür dünyada parmakla gösterilen benzeri kent haline gelmiştir. O’nun açtığı bu mürtefi yolda Denizli Büyükşehir Belediyesi adına çalışmaya, şehrimizi parmakla gösterilen kentler ortada tutmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadelenin bilcümle kahramanlarını tevakki etmek, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: