Başbuğ Savaş, Antakyalı Hemşehrileriyle Tıpkısı Araya Geldi

Hatay Büyükşehir Şehremaneti (HBB) Başkanı Lütfü Kavga, Antakya’de hemşehrileri ile bir araya geldi.

Karlısu, Gülderen, Hacı Ömer Alpagot, Gazi, Esentepe ve Yaylacık mahalleleri sakinleri ile buluşan Komutan Uğraş, yurttaşların ihtiyaçlarını durumunda belirleme ederek talepleri dinledi. Savaş’a mahalle ziyaretlerinde; CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, Mehmet Güzelmansur ve İsmet Tokdemir, CHP Antakya İlçe Başkanı Ümit Hümayun, belediye meclis üyeleri ve CHP yöneticileri zevcelik etti. 50 yurttaşın ise CHP’ye üyelikleri gerçekleştirildi.

Çekişme, ziyareti sırasında Gülderen ve Esentepe mahallelerinde otopark açılışı da yaptı. Esentepe Şehit Üsteğmen Mehmet Ali Demirbüken Parkı’nın açılışında mütekellim Uğraş, “Hatayımıza yüzlerce dönüm yeşil kayran yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Herhangi Bir yaştan insanımızın bu parklara gelip dirlik ortamında devir geçirmesi amacıyla bunları yapıyoruz. Gördüğünüz gelişigüzel otopark herhangi bir defa Büyükşehir’e ilgilendiren değil, Antakya’de 14 metrenin üstündeki yollar bizim, gerisi Antakya Belediyesi’hangi ilişik. 15 ilçemiz var herkesin sorumluluk alanı var. Büyükşehir rehavet alanlarına sahip çıkıyor” sözleriyle parkın bölüt kalburüstü olması temennisinde bulundu.

Hacı Ömer Alpagot Mahallesi sakinleri ile aynı araya mevrut Çarpışma, şunları söyledi:

“BİZİM İÇİN YALNIZCA İYİ-YARA AYRIMI VAR”

” Türkiye’birlikte çıktı Alevi-Sünni, sağlıklı-sol, Türk-Kürt ayrımından bizi yordular. Bizim amacıyla sadece bereketli-ateş ayrımı var. Tıpkısı partiyi ağrımak, bire bir politik görüşe ait tutmak eksantrik tıpkı molekül. Çıktı gür insanların hâkim olduğu ve herkesin bayrağımız altında hemhal olacağı, bağlanak ve kontekst ortamında olacağı tıpkı mutluluk olmamız geçişsiz. Beni, ‘Suriye bayrağı dikecek’ diye niteleyerek suç altında çoğaltmak isteyenler şu anda maatteessüf bayrağımızın yanmasına ayn yumuyor. Nerden nereye gidiyoruz. Henüz da kötüye gitmemek için bizim ilaç almamız geçişsiz. 21 almanak deneme kâfi.

“İDEOLOJİK SAPLANTILARI BİR KENARA BIRAKMAK ZORUNDAYIZ”

CHP’ye geldim, benim hangi namaz kılmama karışıyorlar, hangi camiye gitmeme, hangi oruç tutmama ne dahi ayrım yapmadan Hatay’a hizmet yapmama karışıyorlar. Biz Çanakkale’bile üstelik Dumlupınar’da üstelik Sakarya’dahi birlikte Anafartalar’dahi da birlikte mücadele ettik. Martir olduk, kucak koyuna yattık. Savaşa giderken on paralık kimse kimsenin Çerkez olduğuna bakmadı Kürt, Gündüz Feneri, Türk, Alevi, Sünni olduğuna bakmadı. Bu ayrımı bağlamak zorundayız. Bu ayrımı bitirirken büyüklerimize haddinden fazla gelişim düşüyor çünkü onlar tarihin süzgecinde çok husus gördüler. Bizim çıktı Türkiye’birlikte çocuklarımızın geleceği için aynı bütün halinde bu işe ser koymamız lazım. Budun İttifakı’nın altı kesim partisinden benzeri tanesi Atatürk’e ve bayrağa soldan bakıyor, 5 tanesi sağdan bakıyor. Çıktı demek kim ideolojik saplantıları ayrımsız kenara bırakıp Türkiye üzere ülkü neyse onu ayırmak geçişsiz.

Ben kudret partisinde üstelik Hatay’ın gelişigüzel noktasına eşit ve adil bakıyordum, Cumhuriyet El Partisi’nde üstelik denk ve adaletli bakıyorum. Hatay’ın 593 mahallesinde 20 yıllık iktidarın yaptığından çok henüz çok sekiz yılda Büyükşehir Belediyesi kendisine yaptık. Kişi ideolojimizi tıpkı tarafa bırakıyoruz. Hatay’ın ideali neyse ona göre değer ve adaletli bire bir şekilde hizmet ediyoruz.”

Yaylacık’ta bateri zurna ile karşılanan Çarpışma, karye meydanında toplanan bölüt şöyle seslendi:

“BU KÖYDEN HİÇ REY ALMADAN HİZMET YAPTIM, GÖZÜ KAPALI HİZMET EDİYORUZ”

“Sekiz yıldır Büyükşehir Başkanlığı yapıyoruz. Güzelce bire bir asfalt kez yaptık, taş zar yaptık, 8 bin metrekare parke döşedik. 21’nci yılda hükümetten aldığınız hizmete ayrımsız bakın bir da benimkine bakın. Hatay’ın okullarının ve camilerimizin bakımını biz yapıyoruz. Biz yaratılanı yaratandan çevre seviyoruz. Ego bu köyden hiç rey almadan yaptım hizmeti. Bu köylere tereddütsüz hizmet ediyoruz. Siz buradaki bilcümle siyasi partilere rey verebilirsiniz. Amma aynı sefer bile bu ittifakı deneyin. Bu gelişim vicdan işi” dedi.Share: