TDP Umumi Başkanı Sarıgül, Bolu’da temaslarda bulundu Açıklaması

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Bolu’da temaslar gerçekleştirdi.

Sarıgül, Bolu T Tipi Sadık ve Örtüsüz Ukubet İnfaz Kurumu önünde yaptığı açıklamada, parti yerine af taleplerinin, politik değil ağız ağıza vicdani tıpkısı temenni olduğunu, başka politik partilerin özellikle üstelik MHP’nin af üstüne attığı adımları içtimai barış ve kardeşlik hukuku açısından sonuç adım müspet karşıladıklarını rapor etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Yunanistan’ı destekleyen açıklamalarını esefle kınadığını belirten Sarıgül, “Buradan Yunanistan’ı uyarıyorum. Ayıdan yer Amerika’dan arkadaş gayrimümkün. Sayın Miçotakis, Amerika sana çokça uzak, Türkiye sana haddinden fazla yakın. Türkiye ile bacanak olmaya bak. Tığ değme zaman barıştan ve sevgiden yanayız. Sayın Miçotakis, siyasiler cidal istemez hazar lüzumlu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan’a yönelik “Ayrımsız gece ansızın gelebiliriz.” sözlerine bindi verdiğini dile getiren Sarıgül, şöyle konuştu:

“TDP yerine ulusal politikalarda, aut politikada her zaman devletimizin yanındayız. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘Tıpkı geceleyin Yunanistan’a ansız gelebiliriz.’ lafı akıbet derece değerlidir ve önemlidir. Yunanistan Avrupa’nın ve Amerika’nın şımarık çocuğu. Bire Bir posta daha Yunanistan bilsin ki bizim iç politikada farklılıklarımız tür amma toprağımız ve bayrağımız söz konusu olduğu ahit cumhurbaşkanımızın ve devletimizin beraberinde herhangi bir ant yer alırız.”

Sarıgül, 6’lı masanın reisicumhur adayı tespit çalışmaları ile ilgili bile “6’lı masa aynı aday gösterecekse oradaki yer akla yatkın aday Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’dur. Asıl mugayeret partisi lideridir ama elbette ki ölçüm onların. Bizim bu konuda fazla kıymetlendirme yapmamız akıllıca olanaksız.” ifadesini kullandı.

Daha sonradan Mudurnu ilçesine sabık Sarıgül, değme cuma geleneksel adına gerçekleştirilen ve bir Ahilik geleneği olan “Esnaf Duası”na katıldı.

Cuma namazını Taşkesti beldesinde kılan Sarıgül, burada yaptığı esnaf ziyaretinin ardından ilden ayrıldı.

Share: