CHP Kastamonu İl Başkanı Erbilgin: “Azdavay’ı, 4 Yeğenini ve Oğlunu İşe Kayran Belediye Başkanının Çiftliği Yapmaktan Kurtaracağız”

TUNAKAN YILDIRIM

Kastamonu CHP İl Başkanı Vukuf Erbilgin, Azdavay İlçe Belediye Reisi Osman Nuri Civelek’in yeğenlerini ve oğlunu belediyede işe aldığını kanıt ederek uray uğrunda izah yaptı. Kastamonu CHP İl Başkanı Vukuf Erbilgin: ” Kastamonu’yu Azdavay şehremaneti başkanının çiftliği yapmaktan kurtaracağız” dedi.

2019 yerel seçimlerinde Kastamonu ilçesi Azdavay’dan AKP belediye başkanı kendisine seçilen Osman Nuri Civelek’in 4 yeğenini (S.C., S.C., E.A. A.A.) ve oğlunu (T.C.) belediyede işe aldığı ve oğluna görevli kadrosunda vadi verdiği sav edildi. CHP Kastamonu Mebus Hasan Baltacı, CHP Kastamonu mülk başkanı Bilgelik Erbilgin, CHP Azdavay kaza başkanı Hedef Karaburuk ve parti üyeleri Azdavay Belediyesi’nin önüne her an izah yaptı. Açıklamayı eden CHP İl Başkanı Vukuf Erbilgin şunları söyledi:

BELEDİYE BAŞKANI BU BELEDİYEYİ OSMAN AĞA’NIN ÇİFTLİĞİNE DÖNÜŞTÜRMÜŞ DURUMDA”

“Biz bugün bu yağmurun altında türe, hususiyet, hak almak için benzeri araya geldik. Bizler bu ülkenin, Azdavay’ın, milletin çocukları aksiyon, ekmek sahibi olsun, işinin başında olsun diye çaba ediyoruz, emek veriyoruz. Birileri ise kişi çocuklarının rahatı ve konforu amacıyla milletten aldığı yetikiyi peş niyetli kullanıyor. Seçme domestik seçimden önce bu ülkenin gençlerine hisse senedi savmak sözü veren şehremini bu belediyeyi Osman Ağa’nın çiftliğine dönüştürmüş durumda. Burada kırk domates dolması Osman ben istediğimi yaparım diyen aynı anlayışla debi ediyor. Azdavay’ın çıkarı konusunda kendi çocuklarının çıkarını önceliyor.

4 TEMIZ YEĞENİNİ BELEDİYEYE ALMIŞTIR. YETMEDİ AZDAVAYLILARDAN GİZLİ VE SAKLI BİR BİÇİMDE KENDİ KATIŞIKSIZ OĞLUNU BU BELEDİYEYE GÖREVLI ADINA AHIZ CESARETİ GÖSTERDİ”

Hepinizin bildiği kabilinden Azdavay’ın çocuklarına iş, savuşturmak sağlayacağım diyen belediye başkanı bugüne kadar 4 halis yeğenini belediyeye almıştır. Yetmedi Azdavaylılardan muamma ve gizli ayrımsız biçimde kendi ari oğlunu bu belediyeye vazifeli olarak kabul etme cesareti gösterdi. Tığ buna nepotizm diyoruz. Biz buna akraba kayırmacılığı diyoruz. Ne olursa olsun benim ailem yaşayış içre olsun anlayışı diyoruz.

“BELEDİYE BAŞKANINDA BİRAZ ALLAH KORKUSU VARSA OĞLUNUN İŞ AKDİNİ BİR DAKIKA ÖNCE FESHETMELİDİR”

Biz bu yaşananları makul bulmuyoruz. Seçkin Cuma Namazı esaslı cumalar mesajı atan şehremini Tanri korkusu varsa, terbiye varsa, şuncacık Azdavaylılardan korkusu varsa oğlunun gelişim akdini tıpkı dakika önceki feshetmelidir. Şimdi Azdavaylılara sakıt fariza şu, milletin yanında mı olacağız, kişi oğlunu belediyeye işe alanların yanı sıra mı olacağız? Bu kararı bire bir dakika önceki vermeniz gerekiyor.

“AZDAVAY’I BU BELEDİYE BAŞKANININ ÇİFTLİĞİ YAPMAKTAN KURTARACAĞIZ”

Bu Azdavay’da bir öğrenci yurdu var. 70 mektepli var ve çeşmelerden akan suyu içemez durumdasınız. O öğrencilere gönderilmiş içmece suyunu kapının önüne koymuş ayrımsız belediye başkanı var Azdavay’da. O öğrencilerin çamaşır makinesi, kurutma makinesini ben alırım diyenlere müfit diyen bire bir belediye başkanı var. Öğrencilere mevrut ayakkabılıkları yurttan gönül sokmayacaksınız diyen ayrımsız şehremini var. Kinci, zehir ayrımsız Şehremini var. Azdavay’ı bu şehremaneti başkanının çiftliği yapmaktan kurtaracağız.”

Share: