CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan ‘korsan miting’ esprisi: Hepinizi Silivri’ye göndereceğim

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu; partisinin kol toplantısı ve MYK toplantısı amacıyla bulunduğu Edirne’üstelik, angıç önderleri ile toplantısının arkası sıra Saraçlar Caddesi üzerindeki esnafı ülfet etti. Kılıçdaroğlu, vatandaşların ağırbaşlı ilgisi nedeniyle esnaf ziyaretini yarıda bırakarak, cadde üstünde kendisini muntazır vatandaşlara seslendi. Tıpkısı bankın konusunda sâdır Kılıçdaroğlu, “Deniz Hırsızı bire bir miting düzenlemişsiniz, hepinizi Silivri’ye göndereceğim” dedi.

KONUŞMASI SLOGANLARLA KESİLDİ

Konuşması sık sık “Edirne seninle gurur duyuyor”, “Adalet, ülfet, türe”, “Halkın umudu, Kılıçdaroğlu” sloganları ile kesilen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bir Tane istediğim bir madde var. Kasa ati, sandığa gideceksiniz. Elinizi vicdanınıza koyup, oyu kullanacaksınız. Bilcümle bu arada, acun demokratlık tarihine mehabetli aynı not bırakacağız. Otoriteli bire bir yönetimi, demokratik yollarla emekliye ayıracağız. Bunan inanın ve katiyetle bizlere güvenin.

“BUNLARI İSTİYORSANIZ BİZE KATILIN”

Tığ Millet İttifakı yerine sizin amacıyla çalışıyoruz. Halkımız için çalışıyoruz. Yediden 70’e hiçbir ayrım yapmadan; doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi; esnafı, zengini, sanayicisi, işçisi, memuru, emeklisi, taksicisi… Kim olursa olsun… Herkesin kazandığı, değme evde huzurun olduğu Türkiye’yi inşa edeceğiz. Bunun üzere bize katılın. Bunları istiyorsanız, bize katılın. Dirlik istiyorsanız, bize katılın. Hak istiyorsanız, bize katılın. Hukuk istiyorsanız, bize katılın. Bu ülkede yaşayış olsun, bu ülkede sulh olsun, bu ülkede insanlar varlık içinde yaşa istiyorsanız; bize katılın.

“EN BÜYÜK ARZUM SAĞLIK İÇİN BU ÜLKEYİ YAŞATMAK”

Esnaf kardeşlerim; gelemedim, elimi uzatamadım, tokalaşamadım; kusura bakmayın. İnşallah buraya, henüz ayrımlı benzeri ortamda geleceğiz. Elan farklı aynı atmosferde geleceğiz. Haddinden Fazla evire çevire ayrımsız kentte yaşıyorsunuz. Edirne gibi değme tarafı gündüz kokan aynı kentte yaşıyorsunuz. Mutlu insanlar olmanızı isterim. Çoluğunuzun çocuğunuzun iş sahibi olmasını isterim. Bildirme şişman arzum, huzur içre bu ülkeyi yaşatmaktır.

“MÖSYÖ KEMAL’İN SARAY MERAKI YOKTUR”

Tıpkı şeyden daha emniyetli olmanızı isterim. Bay Kemal’in saray merakı yoktur. Bundan sakıncasız olmanızı isterim. Sarayları değil, saraylarda benimsenmek için değil; umum üzere yaşamak isteriz. Halkımız kadar sürdürmek isteriz. On Paralık kimsenin kıygın olmamasını isteriz. Ayrımlı düşündü diye niteleyerek, insanların hapse atılmasını istemeyiz. Kadın-eş eşitliği isteriz. Çiftçi, ürettiği ürünün karşılığını alsın isteriz. Artımlı topraklar üzerinde yaşıyorsunuz. Bu topraklar, artağanlık fışkırdığı sürece sizler hayatta mutlu olacaksınız. Bizim da amacımız doğrusu bu.”Share: