CHP Umumi Başbuğ Yardımcıları Edirne’de partilileriyle tesanüt yemeğinde buluştu

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Milletin iradesinin yegâne bilge ferman olmasını istiyoruz.” dedi.

Öztrak, CHP Edirne İl Başkanlığınca Meriç Nehri kenarındaki aynı tesiste düzenlenen “Tesanüt Yemeği”nde yaptığı konuşmada, partililerle tıpkısı araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını rapor etti.

Türkiye’nin yakında benzeri seçime gideceğini ve bu seçimde şüphesiz yönetileceğine değişmeyen verileceğini dile getiren Öztrak, hükümetin tarım politikalarını eleştirdi.

Tarımsal üretimde girdi maliyetlerinin arttığını tabir fail Öztrak, “Çiftçimiz bu tarlaları kuşkusuz tohum?” diye niteleyerek sordu.

Tarımda çiftçiye desteklerin artırılması gerektiğini anlatan Öztrak, “Sabık sene çıplak söyleyeyim buğdayda avantajlı benzeri dönemdi. Eski maliyetlerle buğday ekildi, 7,5 liralık denk alındı. Bakalım bu sene o alınan 7,5 liralar o tarlaları ekmeye yetecek mi? Yetmeyecek mi? Ego şurası söyleyeyim. Fehamet destek olmazsa, yetmez.” dedi.

Öztrak, Türkiye’nin konuşu olarak zorluklar yaşadığını belirterek kavisli politikalar nedeniyle enflasyonun yükseldiğini savundu.

Türkiye’deki ekonomik büyümenin sürdürülebilir olmadığını gelecek süren Öztrak, cari açığın düşeceğinin söylenmesine rağmen bu gidişle açığın düşmeyeceğini belirtti.

Öztrak, hükümetin konuşu vaatlerinin gerçeği yansıtmadığını öne sürdü.

“Bu ülkenin bu şekilde gitmesi, düze çıkması ve 21. yüzyılın sonunda vadettikleri kadar dünyanın 10 balaban ekonomisinden biri olması benzer değil.” diyen Öztrak şöyle konuştu:

“Zaten 2023 yılında çıktılar dediler kim ‘Bu ülkenin milli gelirini 2 trilyon dolar yapacağız.’ 2011 yılından itibaren bunu vadediyorlar. Planlara bile bunu yazdılar. Deminden kendileri söylüyor. 850 bilyon doları geçmeyecekler. ‘Milli geliri adam başına 25 bin dolar yapacağız’ dediler. Demin kendileri söylüyor 2023 yılında 10 bin doları fakat bulacak milli gelirimiz. Hangi söyledilerse yarısı.”

DOĞRU Öğür’nin Içtimai Hane Projesi’ni da eleştiren Öztrak, kudret olduklarında 500 binden çok göz yapacaklarını, bölük almak üzere başvurma eden vatandaşların tamamına içtimai hane vereceklerini vadetti.

“Tığ kutuplaşma istemiyoruz, tığ helalleşmeyi kucaklaşmayı istiyoruz.” diyen Öztrak, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Biz meskenet istemiyoruz, tığ herkesin zenginleşmesini istiyoruz. Tek kimsenin dışlanmamasını istiyoruz. Bu ülkeyi liyakatle sarmak istiyoruz. Milletin iradesinin biricik hakim ferman olmasını istiyoruz. Bir Tane adamın hakim olmasını istemiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve bize gönül ettiği Cumhuriyetin ilkelerinin baştan sona ayakta olmasını istiyoruz.

Biz demokrasiyi istiyoruz. Şunu belirtik söyleyeyim. Biz kazanacağız. Biz kazanacağız, esnaf kazanacak. Tığ seçimleri kazanacağız, gençler kazanacak. Biz seçimleri kazanacağız, çiftçilerimiz kazanacak. Tığ kazanacağız, işçilerimiz kazanacak. Tığ kazanacağız, hareket adamlarımız kazanacak. Tığ kazanacağız, öğretmenlerimiz kazanacak, emeklilerimiz kazanacak. Biz kazanacağız, 85 milyon kazanacak.”

“Bu seçim geleceğimize karar vereceğimiz tıpkısı intihap”

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı üstelik düzenlenen programın muhalefette geçirilen akıbet dayanışma yemeği olmasını dilediğini belirtti.

İktidar tevessül etmek istediklerini dile getiren Salıcı, “Hasıl o kim seçme mayıs, haziran, o tarihlerde olacak. Bu kış hep gücümüzle, örgütümüze üye bilcümle arkadaşlarımız dahi bilcümle bu arada bu seçme sürecinde hep tartışmaları, bilcümle bahaneleri temas şeyi ayrımsız kenara bırakarak, bu intihap sürecine asılmamız ve bu mücadeleyi bilcümle bu arada sokakta vermemiz gerekiyor.” dedi.

Salıcı, partililerden vatandaşlara Altılı Masa’nın, budun masasının hangi olduğunu anlatmalarını istediklerini belirtti.

Fırka örgütünün hep gücünü sahaya, evlere, takım örgütlenmesine, aile kadınlarıyla buluşmaya ve onların derdini dinlemeye yönlendirmesi gerektiğini rapor fail Salıcı, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki periyot, şüphesiz tıpkısı çağ evet, parti içindeki süreçler şüphesiz yürür, ki aday olur, yöre intihap evet mu, olmaz mı, bunları bir kenara bırakın arkadaşlar. Bunların vakti gelecek. Bunların konuşulacağı ahit ati. Şu anda yapılacak olan öz, Cumhuriyet Umum Partisinin iktidarını adım adım örecek kadroları öne çıkarmak.

Hep beraber sahada bizim buraya yoğunlaşmamız gerekiyor. Bu intihap bir zaman olduğu üzere Esas Vatan’ın (ANAP) kaybettiği, DYP’nin kazandığı, DYP’nin kaybettiği, SHP’nin kazandığı, onun kaybettiği, DSP’nin kazandığı seçme değil rüfeka. Bu seçim geleceğimize değişmeyen vereceğimiz bire bir intihap.”

Alay Malay olduğumuzda elbette başardığımızı gösterdik

Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun üstelik CHP iktidarında, ulus ittifakıyla gelişigüzel Türkiye’yi içre bulunduğu bütün sorunlardan kurtaracaklarını söyledi.

Torun, seçimlere 6 ile 8 kamer beyninde bire bir müddet kaldığını belirterek fırka teşkilatının sorumluluğunun iri olduğunu dile getirdi.

Bu süreçte mücadele etmeleri gerektiğini ifade eden Torun, “Anketler veya çevrenizdeki bazen vatandaşların tepkileri, ortaya koyduğu buyruk, sizi asla rehavete kaptırmasın.” dedi.

Programda, CHP Edirne Mebus Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan ve CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı dahi birer müşavere yaptı.

Programa, fırka yöneticileri, uray başkanları, sedir üyeleri ve partililer katıldı.Share: