Cips poşetindeki ‘fare’ olayına takipsizlik

Cips poşetindeki ‘fare’ olayına takipsizlik

TRABZON Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde tıpkı koca cips paketinin içerisinden sâdır fareyi görünce alışılmadık oldu. Işkembe bulantısı ve halsizlik şikayeti ile hastaneye başvuran Osman Caner Çolak, 2 periyot hazırlık amaçlı hastanede kaldı. Taburcu edildikten sonraları ilgili şirketten şikayetçi olan Çolak’a murafaa takipsizlik kararı verdi. Olayın peşini bırakmayacağını tamlayan Çolak, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve CİMER’e şikayette bulunacağını söyledi.

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde kıvrak Osman Caner Çolak, tahminî 1 sene önceki telefon ile aradığı annesinden zincir marketlerin birinden Ruffles bellik cips firmasının bakir sâdır serisini almasını istedi. Markete giren temel, oğlunun istediği cipsi alarak eve gitti. Cipsin paketini açarak yemeye başlayan Osman Caner Çolak, o esnada paketin içerisinde ayrımlı benzeri şey olduğunu fark etti. Iri bölümünü bitirdiği paketin içerisine vekil Çolak, geberik aynı fare karşılaştı. Tıpkısı müddet sonradan mide bulantısı ve halsizlik şikayeti ile hastaneye başvuran Çolak, tedarik gayeli 2 zaman hastanede yattı. Hastanedeki tedavi sürecinde şikayetçi olduğu amacıyla polis ekipleri marifetiyle ifadesi alınan Çolak, taburcu edildikten sonraları mahkemeye arzuhâl vererek hukuki süreci başlattı. 1 yıl önceki gerçekleşen olaya mahkeme yoluyla 2 nöbet takipsizlik kararı verilirken, Osman Caner Çolak, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve CİMER’e dahi şikayette bulunacağını söyledi.

Cips paketinden çıkan farenin arkası sıra 2 zaman hastanede yattığını kaydeden Çolak, “1 sene geçmiş pandemi zamanı annem dışardayken telefonla arayarak Japonya serisi ilk defa sâdır cipsi istedim. Annem marketten bu cipsi alarak eve geldi. Cipsi alırken güvenlik kamera kayıtları var. Cipsi alırken pakette gelgel vardı o muhtemelen oluyor. Pakette gelgel olmasına karşın adli müddet başladığında bana senin evinden girmişi türlü dediler. İtiraz ettim benim evim hem 5. mezuniyet hem birlikte bugüne kadar evde fare görmedik dedim. Evde pisliğinin olabileceğini söyledim. Madem benim evimde girdi evimi inceleyelim dedim. İncelemediler. Cipsi yerken bir işaret olduğunu fark ettim. Elime bire bir madde değdi. Fareyi görünce bir anda alışılmamış oldum. Sonrasında korktum fareden bana bir mikrop bulaşacağını düşündüm. Ölmüş, kurumuş benzeri fareydi. Hastaneye gittim. Polis Güçleri ifademi aldı, adli süreç başladı. Adli sürecin akabinde bana sondaj yapıldı. Adli etüt hastaneden çıktıktan 3 gün sonraları yapıldı. Zehirlenmiş olsam 3 ahit sonrasına dokunaklı kalır mıydı. Böyle benzeri özdek var” dedi.

Takipsizlik kararı verildi, zincir marketin dış alnaç camları kaldırıldı

Trajikomik ayrımsız olay yaşandığını vurgulayan Çolak, sav dosyasında 3 sefer müddeiumumi değiştiğini dile getirdi. Sav sürecinde zincir marketin dış cephesindeki camların kaldırıldığını ve fare ve böcü koruması ile şümul yapıldığını kaydeden Çolak, “Hastaneye önceki gittiğimde midem bulanıyordu. Terlemem vardı. Halsizlik oldu. Koku tahlillerimi yaptılar. 2 çağ hastanede yattım. Fareden mikrop bulaşabileceği endişesiyle hastanede yatırdılar. 2 çevrim süresince izleme edildikten sonradan taburcu oldum. Süreci takip etmek için savcının yanına gittim. Dilekçe verdikten bilahare sevgili dosyasını aldım. Olayın konusunda gittim buna elbette takipsizlik verirsiniz dedim. Efsanevi adli tapa gönderilerek incelenmemiş. Zehirlenmediğim amacıyla takipsizlik verdiklerini söyledi. Eğin mahkemeye gidebileceğimi belirttiler. Köle bu davanın peşini bırakmayacağımı söyledim. Cipsi satın aldığım marketin aut cephesi camdı. Fotoğrafları kâin. Ülkü sürecinde camları kaldırdılar. Dış cephesinde istila yaptılar. Fare ve haşere koruması getirildi. Dosyada 3 yol müddeiumumi değişti. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve CİMER’e şikayet kalıyor. Onlardan birine başvuracağım. Elimde annemin cipsi alırken ve benim hastanedeki süreçlerime dayalı hep kayıtlar var. Davada cips firmasının ifadesi bulunmayan yalnız kasiyerin ifadesi var. Marketin arkasında fındık firması var. Elimde Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı fındık sıçanı olduğuna dayalı vesika var. Marketin deposu arkadan açılıyor. Fare kapı açıkken oradan girmiş benzer. Ama cipsi yerken pakette yırtık görmedim. Paketlenirken yahut marketin antrepo bölümünden girmiş mümkün. Japonya’dan da mevrut benzer. Cipsi yarısına kadar yemiştim. Trajikomik ayrımsız fenomen” ifadelerini kullandı.

Share: