Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Delimsirek, Karabük’te konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Yerleşmiş (YİK) Üyesi Mehmet Ali Atmaca, “Bu altılı ganyan itilaf Allah müdafaa benzeri uğraş çıksa bu savaşla ilişik benzeri bildiri açıklayana kadar kavga biter. Bunlardan aynı öz imkânsız.” dedi.

Vali Nafiz Kayalı Bilgisizlik Merkezi’nde planlı SELIM Parti Karabük İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Meşveret Meclisi Toplantısı’nın açılışında mütekellim Şahin, Avrupa’nın kışa girerken kırıcı aynı sorunla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Avrupa’nın doğal gaz imkanından balaban ölçüde yoksun ağıl geldiğini belirten Delicesine, “Zira Rusya’ya ambargo uyguladılar. Rusya de ‘siz bize ambargo uygularsanız tığ de size uygularız’ dedi ve natürel gazı kesti. Şimdi onlar şişman tıpkısı güçlük içerisindeler.” diye niteleyerek konuştu.

Mecnunca, Türkiye’nin kışı rahat geçireceğini rapor ederek, şunları kaydetti:

“Zira biz Avrupa Birliği ülkeleri kabil Amerika’nın gazına gelerek gazsız kalmadık. Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu konuda bir yük politikası takip etti. Altılı masayı oluşum fail partiler iktidarda olsaydı biz şu anda Avrupa’nın yaşadığı sıkıntıları kelimesi kelimesine yaşıyor olacaktık. Dünyada hem Zelenskiy hem Putin’le konuşabilen Recep Tayyip Erdoğan’dan eksantrik ayrımsız lider var mı? Telefonu açtığı antlaşma onlarla konuşup inandığı doğruları söyleyen, hatalarını yüzlerine belirten apayrı bire bir lider var mı?”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın savaşın içinden sulh çıkarmaya etkin aynı reis olduğunu dile getiren Delice, “Ukrayna ve Rusya acun tahıl ihtiyacının üçte birini karşılıyor. Çekişme tahıl ihracatını durdurdu. Bu sorunu fora etmek amacıyla adımı Recep Tayyip Erdoğan attı. Şu nazik dönemde Türkiye’ye Recep Tayyip Erdoğan gibi benzeri lider vacip olduğu kabilinden dünyaya dahi Recep Tayyip Erdoğan gibi benzeri liderin bu sorunları çözmede önderlik etmesi gerekiyordu, onu yaptı.” değerlendirmesini yaptı.

Şahin, ülkelerin başında dallı güllü liderlerin olması gerektiğini vurgulayarak, “Şu anda Avrupa Birliği ülkelerinde bu vasıflara erbap bir lider olmadığı için sorun yaşanıyor. Kriz dönemlerinde ülkelerin başında ateş parçası liderlere ihtiyaç var. Recep Tayyip Erdoğan böyle tıpkı dönemde hem Türkiye için hem üstelik dünya için gereklidir. Bu tür liderler görgüsüz yetişmiyor.” ifadelerini kullandı.

“Demincek seçilecek tıpkısı namzet arıyorlar”

SELIM Fırka hükümetlerinin 20 yıllık iktidarında Türkiye’ye kebir hizmetler yaptığını anlatan Atmaca, sözlerini şöyle tamamladı:

“İktidara akmak için altılı masa oluşturmuş muhalefet partileri ne yapıyor? ‘Ekonomi bitmiş, kaynak sıfırı tüketmiş’ söyledikleri bu. İflas etmiş olan benzeri devlet vatandaşlardan olan alacağının 300 bilyon lirasına yakınını almaktan vazgeçer mi? Asgari ücreti benzeri yılda yüzdelik 94 artırabilir mi? Sosyal yardımları 15 milyar liradan 40 milyar liraya çıkarabilir mi? Vatandaşın gaz faturalarının yüzde 80’ini karşılayabilir mi? Altılı Ganyan masa ikide bir, tıpkısı araya gelip kemirmek yiyor. Sonrasında tıpkısı bildiri yayınlıyorlar. Bunu 6 defa yaptılar. 7.’sini alışveriş haset yapacaklar. Bu altılı ganyan sözleşme Allah muhafaza tıpkı çekişme çıksa bu savaşla ilişik tıpkı bildiri açıklayana büyüklüğünde çarpışma biter. Bunlardan tıpkısı şey olamaz. Demin seçilecek benzeri aday arıyorlar. Meral Hatun ikide birde diyor kim ‘seçilecek aday arıyoruz.’ Meral Hatun Karabük’ten sesleniyorum. Ego size seçilecek aynı aday söyleyeyim mi? Recep Tayyip Erdoğan’dır. Başka arayışlarınız beyhudedir.”

Elan sonradan basına tutkun süren toplantıya, SELIM Parti Karabük milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Zaman, DÜRÜST Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, Eflani Şehremini İbrahim Ertuğrul, Ovacık Belediye Reisi Yakup Narter, İl Genel Sedir Başkanı Ahmet Sözen ve partililer katıldı.

Share: