Diyarbakır annesi, terörün pençesinden kurtardığı oğlunun düğününü yaptı

Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer’in HDP memleket binası uğrunda yaptığı yurt eylemi sayesinde düzenlilik güçlerine teslim olan oğlu Mustafa Biçer, evlendi.

HDP diyar binası uğrunda 3 Ilkgüz 2019’da yerleşme eylemi başlatan 3 anneden biri olan Biçer, eşi Rauf Biçer ile aylar süren mücadeleleri sonucu düzenlilik güçlerine teslim olduktan sonra 29 Orak Ayı 2021’bile kavuştuğu oğlu üzere dernek yaptı.

Hayatını Şevin Biçer ile birleştiren Mustafa Biçer, düğünde ilk danslarının arkası sıra davetlilerle birlikte halay çekti.

Anne Biçer, düğün öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çokça mutlu ve alım donör tıpkı gece olduğunu söyledi.

Bugün burada yapılan düğün töreninin Türkiye Cumhuriyeti’nin zaferinin düğünü olduğunu dile getiren Biçer, şöyle konuştu:

“Umuyorum ki bu, dağdaki mecmu çocuklara rüya peki. Ego çokça mutluyum, çok çekicilik donör, amma kalbimin aynı tarafı gelişigüzel zamanki kabil buruk. Çünkü, başka esas ve babalar üzücü çekerken o sevinci tamlık adına yaşayamıyorum. Esasen zaman burada yapılan dernek, Türkiye Cumhuriyeti’nin zaferinin düğünü. Hepimiz irtibat ve el birliği içerisinde savaş ederken çocuklarımızı dağdan indiriyoruz. Allah’ın izniyle o çocukların hepsini birer insan de olsa dağdan indireceğiz. Hepsinin dahi böyle düğünlerini yaparak mutlu günlerini yapacağız.”

Oğlu Özkan Vazıh üzere eylemini sürdüren ve Biçer ailesinin mutluluğunu paylaşan Süleyman Aydınlık ise, Diyarbakır anneleri ile birlikte HDP binası uğrunda savaş veren Ayşegül Biçer’in nazik ayrımsız zafere imza attığını söyledi.

Anne Biçer’i bu mutlu gününde bekâr bırakmadıklarını kaydeden Münevver, “Zaman Ayşegül hanımın oğlunun düğünündeyiz. Zaman tığ üstelik buradayız, Ayşegül hanıma ve oğluna mutluluklar diliyoruz. Bizim bile evlatlarımız gelene büyüklüğünde HDP binası önünde eylemimize bitmeme edeceğiz” dedi.

Share: