Terörün pençesinden kurtardığı oğluna dernek yaptı

Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, terörün pençesinden kurtardığı oğlu Mustafa Biçer’i önceki askere gönderdi, demin da düğününü yaptı. Evladının düğününe tanıklık ettiği amacıyla çokça bahtiyar olduğunu anlatım eden ana Biçer, “Planlı düğün Türkiye Cumhuriyeti’nin galebe düğünüdür. Hepimiz ilişki ve el birliği içerisinde uğraş ederken çocuklarımızı dağdan indiriyoruz.” dedi.

Farklı şehirlerden 3 Ilkgüz 2019’bile Diyarbakır’a gelerek HDP el binasının önünde yurt eylemi başlatan annelerden Ayşegül Biçer’in terörün elinden kurtarılan oğlu Mustafa Biçer acun evine girdi. Dağdan indikten sonra ceza almadan ailesine doğrulama edilen Biçer, ilk 15 Son Teşrin 2021’de askere gitti, bilahare 26 Kasım 2022 tarihinde şiar törenini düzenledi. Sülale zaman birlikte evladı Mustafa’nın düğün merasimini gerçekleştirdi. Eşkâl Yenişehir ilçesinde tıpkısı düğün salonunda planlı dernek merasimine SELIM Parti Bağlar Şehremini Hüseyin Beyoğlu ve evlat nöbetindeki aileler tutmak amacıyla haddinden fazla sayıda çağrılı katıldı. Evladının düğününe tanıklık ettiği amacıyla mutlu ve gelgel verici bir ahit olduğunu anlatım eden Ayşegül Biçer, planlı dernek merasiminin dağdaki çocuklara düş olmasını diledi.

“Tıpkı yanım sevinirken bire bir yanım da ekşimsi”

Ana Biçer, “Çocuğumu ağız ağıza kaybetmişken Rabbimin baştan bana bağışlaması büyük tıpkı umut oldu. Temennimiz dağdaki bütün çocuklara birlikte bu rüya evet. Dağdaki torunlar bile bunu bilsin kim, ben öz evladımı kazandım. Oğlum ne tıpkı ukubet aldı ne birlikte hapse girdi. Zaman da inşallah düğününü yapmış olacağız. Gelin asıl ve babalarınız sizin üstelik evire çevire günlerini görsün. Tıpkı tek için ölmeyin. Temel ve babalarınızın feryadını duyun. Benim aynı yanım sevinirken bir yanım da buruk. Zira özge temel ve babalar kötü çekerken ego oğlumun dernek sevincini tamamen yaşayamıyorum. Umuyorum ki sesimizi ve feryadımızı evlatlarımıza duyururuz” dedi. Düzenlenen düğünün Türkiye Cumhuriyeti’nin galibiyet düğünü olduğunu belirten esas Biçer, “Zira hepimiz bağlanak ve beraberlik içerisinde uğraş ederken çocuklarımızı dağdan indiriyoruz. Allah’ın izniyle çizin çizin çocuklarımızı dağdan indireceğiz. Hepsinin böyle düğününü görerek mutlu günlerine ulaşacağız” ifadelerinde bulundu.

“Bilcümle gelişigüzel HDP ve PKK’ya dur diyelim”

HDP önünde zürriyet nöbeti tutan ailelerden Süleyman Ziyalı, Biçer’i düğünde yalnız bırakmayarak HDP önündeki mücadelesinin müspet akıbet verdiğini söyledi. “Zafere imza atan Ayşegül annemiz HDP önünde nazik tıpkı uğraş verdi. Bu mücadelesi dönme geçtikçe olumlu son verdi ve evladına kavuştu” diyerek konuşan Münevver, şunları kaydetti:

“Zaman evladının düğünündeyiz. Tığ dahi Ayşegül annemizi bekâr artırmak istemedik. Eğer dağdaki evlatlarımız bizim sesimizi duyuyorsa, kadın bundan sonra güvenlik güçlerine teyit olun diyoruz. Bütün alay malay HDP ve PKK’ya dur diyelim.” – DİYARBAKIR

Share: