Terörün pençesinden kurtardığı oğluna dernek yaptı

Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer, terörün pençesinden kurtardığı oğlu Mustafa Biçer’i önceki askere gönderdi, deminden birlikte düğününü yaptı. Evladının düğününe şehadet ettiği amacıyla haddinden fazla mutlu olduğunu tabir eden esas Biçer, “Düzenlenen düğün Türkiye Cumhuriyeti’nin galebe düğünüdür. Hepimiz ilişki ve muadele içerisinde mücadele ederken çocuklarımızı dağdan indiriyoruz.” dedi.

Farklı şehirlerden 3 Ilkgüz 2019’da Diyarbakır’a gelerek HDP yer binasının uğrunda oturma eylemi başlatan annelerden Ayşegül Biçer’in terörün elinden kurtarılan oğlu Mustafa Biçer dünya evine girdi. Dağdan indikten sonradan ceza almadan ailesine teslim edilen Biçer, önceki 15 Son Teşrin 2021’da askere gitti, sonra 26 Teşrinisani 2022 tarihinde şiar törenini düzenledi. Sülale bugün de evladı Mustafa’nın dernek merasimini gerçekleştirdi. Forma Yenişehir ilçesinde tıpkısı düğün salonunda planlı düğün merasimine AK Fırka Bağlar Şehremini Hüseyin Beyoğlu ve uşak nöbetindeki aileler doğmak için çokça sayıda çağrılı katıldı. Evladının düğününe şahitlik ettiği üzere bahtiyar ve çalım donör ayrımsız zaman olduğunu tabir eden Ayşegül Biçer, planlı düğün merasiminin dağdaki çocuklara rüya olmasını diledi.

“Bir yanım sevinirken ayrımsız yanım üstelik ekşimsi”

Ana Biçer, “Çocuğumu ağız ağıza kaybetmişken Rabbimin yeniden bana bağışlaması büyük aynı umut oldu. Temennimiz dağdaki bütün çocuklara birlikte bu umut peki. Dağdaki füru birlikte bunu bilsin kim, ego kendi evladımı kazandım. Oğlum hangi tıpkı ceza aldı hangi üstelik hapse girdi. Bugün da inşallah düğününü yapmış olacağız. Elkızı temel ve babalarınız sizin dahi domuzuna günlerini görsün. Bire Bir tek için ölmeyin. Asıl ve babalarınızın feryadını duyun. Benim tıpkı yanım sevinirken tıpkısı yanım üstelik buruk. Zira özge ana ve babalar elem çekerken ego oğlumun dernek sevincini ağız ağıza yaşayamıyorum. Umuyorum kim sesimizi ve feryadımızı evlatlarımıza duyururuz” dedi. Düzenlenen düğünün Türkiye Cumhuriyeti’nin galebe düğünü olduğunu belirten anne Biçer, “Zira hepimiz temas ve el birliği içerisinde uğraş ederken çocuklarımızı dağdan indiriyoruz. Allah’ın izniyle sırayla çocuklarımızı dağdan indireceğiz. Hepsinin hakeza düğününü görerek mutlu günlerine ulaşacağız” ifadelerinde bulundu.

“Bilcümle alay malay HDP ve PKK’ya dur diyelim”

HDP uğrunda uşak nöbeti markajcı ailelerden Süleyman Ziyalı, Biçer’i düğünde bekâr bırakmayarak HDP önündeki mücadelesinin müspet akıbet verdiğini söyledi. “Zafere imza atan Ayşegül annemiz HDP önünde iri tıpkısı savaşım verdi. Bu mücadelesi zaman geçtikçe müspet son verdi ve evladına kavuştu” diye konuşan Okumuş, şunları kaydetti:

“Bugün evladının düğünündeyiz. Tığ bile Ayşegül annemizi yalnız tasarruf etmek istemedik. Şayet dağdaki evlatlarımız bizim sesimizi duyuyorsa, kadın bundan sonra asayiş güçlerine teyit olun diyoruz. Bilcümle birlikte HDP ve PKK’ya dur diyelim.” – DİYARBAKIR

Share: