Diyarbakır’da 250 kilo gayrisıhhi şartlarda üretilen kavurma imha edildi

Diyarbakır’dahi Bağlar Belediyesi ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, tıpkısı işyerinde yaptıkları kontrollerde sinsice ve gayrisıhhi şartlarda üretilen 250 kilogram sızgıt ele geçirerek imha etti.

Bağlar Şehremini Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla harekete geçen zabıta ekipleri, gayrisıhhi kavurma tacirlerini suçüstü yakaladı. Sorumlular üzerine kanuncu muamelat uygulayıcı ekipler, 250 kilo değerindeki kavurmaya el koyarak henüz sonra belediyenin aksiyon makineleri eşliğinde imha etti.

Bu olayı eden insanların vicdan duygusundan uzaklaşmış şahıslar olduğuna ilgi calip Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kurnaz bire bir emek yaparak buna izin vermediklerini söyledi.

Olayı öğrenir öğrenmez ekiplerle beraber harekete geçtiklerini rapor eden Başkan Beyoğlu, “Çaktırmadan ve sağlıksız şartlarda bu işi yapanlar, kavurmayı piyasaya sürmeden gereğini yaptık. Daha bilahare aksiyon makinelerimiz eşliğinde uygun tıpkısı arazide imha işlemini gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Bugüne büyüklüğünde bu işlere izin vermedik, gereğini yaptık. imdi dahi bire bir kararlılıkla bitmeme edeceğiz. Bu çeşit durumlarda vatandaşlarımız aceleten bizimle irtibata geçsinler. Biz gereğini yaparız” dedi. – DİYARBAKIR

Share: