Dünyadaki Merih beyaza büründü

Dünyadaki Mars beyaza büründü

Eğribucak-Emirhan kayalıkları kar altında kaldı

SİVAS – Sivas’ta zer rengi ve fiziki yapısıyla Dünyadaki Merih olarak adlandırılan Eğribucak-Emirhan kayalıkları yağan karla beyaza büründü.

Sivas’ta çalışkan olan sakil kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Site merkezine 15 kilometre uzaklıkta kâin ve Dünyadaki mars olarak adlandırılan Eğribucak-Emirhan kayalıkları de karla örtündü. Yaz aylarında değerli rengiyle büyüleyen kayalıklar demincek ise beyaz görüntüsüyle de ilgi çekiyor. Ziyaretçilerine eşsiz bire bir görünüş sunan Eğribucak-Emirhan kayalıkları kartpostallık görüntüler oluşturdu. Ortaya çıkan bu şita güzelliğinin tadını çıkartanlar fotoğraf çektirmeyi bile boşlama etmedi.

“Kışın değişik iyicene”

Dünyadaki Merih’ın ziyaretçilerinden Su Himmet, Eğribucak-Emirhan kayalıklarının kar altında henüz iyicene göründüğünü belirterek, “Bura dünyanın Marsı olarak biliniyor. Ego burayı yazın keşfetmiştim ve kar altında şüphesiz göründüğünü bile düşkünlük ettim. Şita mevsiminde yağan karla gelişigüzel değişik sunturlu. Bildiğim kadarıyla Sivas Valiliği burayı turizme kazandırarak dünyaya tanıtacak” dedi.

Share: