Ekincilik işçisi ailenin eş ve otomobili yangında kullanılamaz hale geldi

Hatay’ın Arsuz ilçesinde, zeytin hasadına revan ailenin aile ve otomobili yangında kullanılamaz hale geldi.

Helvalı Mahallesi’nde 17 Aralık’ta 4 yavru babası Selahattin Cembiye (51) ve eşi Emine Cembiye, yevmiyeyle çalıştıkları zeytin bahçesine hasada gitti.

Bu sırada evde bulunan oğullarından konutlarında cuşuhuruş çıktığı bilgisini düzlük Hançer ailesi, durumu itfaiyeye bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin ve mahallelinin engelleme ettiği yangında, ailenin 35 yıllık birikimle edindiği evi ve otomobili kullanılamaz ağıl geldi.

“Bütünü gözümüzün önünde yandı bitti”

Selahattin Cembiye, AA muhabirine, cuşuhuruş haberini aldıktan sonra hızlı hızlı eve geldiklerini söyledi.

Kısa sürede yangının garajdaki otomobillerine sıçradığını tamlayan Cembiye, yapılan müdahaleye rağmen alevleri söndüremediklerini anlattı.

Hatice Haçer bile yevmiyeyle toprak ve bahçelerde çalışarak bu duruma geldiklerini belirterek, “Genişlik iri sevincim oğluma benzeri öz olmadı. Gine çalışıp sil baştan başlayacağız. Bütün emeğimiz ve birikimimiz evimiz ve aracımızdı. Kâffesi gözümüzün uğrunda yandı bitti. Yetkililerden arkalama edebilecek ki varsa yalnız yardım bekliyorum.” ifadesini kullandı.

Yangın esnasında evde uyuyan Beşir Bay Cembiye da patlama sesiyle uyandığını, yangını söndürmeye çalışırken kolunun yandığını dile getirerek, “Eve tekrardan giremedim, arabanın anahtarını alacaktım. Arabayı üstelik kurtaramadım, yandı.” diye konuştu.

Share: