Elektronik Sigaraların Yükselişi

IQOS terea, Philip Morris’in sahibi olduğu Japon şirketi ITC tarafından geliştirilmiş bir elektronik sigaradır. Bir nefesin sıcaklığını ve ısısını algılamak için yerleşik sensörlerle dünyada tanıtılan ilk üründü.

iQOS birçok doktor ve sigara içmeyen kişi tarafından onaylanmıştır. Ayrıca diğer ürünler gibi havaya katran, duman veya zararlı kimyasallar salmadığı için sigara ve elektronik sigara gibi diğer nikotin ürünlerine sağlıklı bir alternatif olarak görülmektedir.

IQOS Iluma prime, sigarayı bırakma konusunda yüksek başarı oranları ile Japonya ve Danimarka dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde halihazırda kullanılmaktadır.

Elektronik sigaranın icadı onlarca yıldır ortalıkta dolaşırken, elektronik sigaranın ana akım bir trend haline gelmesi 2003’te e-sigaranın icat edilmesine kadar değildi.

Şarj edilebilir bir pil, bir atomizer ve bir kartuşun kullanılması, e-sigaranın icadına yol açan şeydir. Bu sadece insanların nasıl sigara içtiğini değil, aynı zamanda şirketlerin ürünlerini nasıl ürettiklerini de değiştirdi.

Vaping teknolojisi, her yıl tanıtılan yeni ürünlerle sürekli olarak gelişmektedir. Juul gibi şirketler, pazarlama tekniklerini ve ürün tasarımlarını değiştirmenin yanı sıra kendi elektronik sigara serilerini tanıtarak pazarı ele geçirdi.

Elektronik sigara son zamanlarda çok tartışılan bir konu. Bazı yönlerden, günümüzün mucize ürünü gibi görünüyorlar. Sigaraya göre daha temiz, daha güvenli bir alternatiftir. Geleneksel sigara modellerinde bağımlılık yapan nikotinin yanı sıra sağlığınıza zarar verebilecek katran ve diğer kanserojen maddeler içermezler.

Aynı zamanda, çoğu insan gerçekte ne kadar güvenli oldukları ve genel olarak toplum ve sağlığımız üzerinde ne tür uzun vadeli etkileri olabileceği konusunda endişelenirler. E-sigaralar hala, geleneksel sigaralarda bulunanlardan daha güvenli olmayan nikotin verme sistemleri gerektirmektedir; bu nedenle bazı insanlar bu ürünlerin sağlık risklerine değmediğini düşünüyor.

E-sigara pazarı, azaltılmış zararlı maddelerden daha iyi tada kadar geniş fayda yelpazesi nedeniyle hızla genişlemektedir, ancak yine de sigara veya puro gibi yanıcı tütün ürünleri içen herkes için bir çözüm değildir.

Elektronik sigaraların yükselişi, insanların nikotin tüketme biçiminde yeni bir dönem yaratıyor. Elektronik sigaralar, sigara içmeyi taklit eden pille çalışan cihazlardır. Geleneksel tütün ürünlerine göre daha uygun maliyetli ve çevre dostu olma avantajına sahiptirler.

Piyasada üç çeşit elektronik sigara bulunmaktadır:

– Tek kullanımlık e-sigaralar (e-sigaralar) eğlence amaçlı kullanılır ve çeşitli şekil, renk ve tatlara sahiptir. Bu tek kullanımlık e-sigaralar, paket halinde veya satış makinelerinde veya likör mağazalarında tek seferde satın alınabilir.

– Şarj edilebilir e-sigaralar (e-purolar), 800 keze kadar nefes alabilen ve LED ışığı olan şarj edilebilir pillerdir. Kullanıcıların, cihazlarıyla farklı seviyelerde vaping yaparken istedikleri sıcaklık seviyesine ne zaman ulaştıklarını bilmelerini sağlayan bir LED ekrana sahiptirler; ayrıca kullanım sırasında aşırı ısınmasını önlemek için otomatik kapanma özelliğine sahiptir.

Share: